Netflix ograniczy możliwość współdzielenia konta!

Netflix ograniczy możliwość współdzielenia konta!

Netflix ostatnimi czasy cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Coraz więcej osób przerzuca się z oglądania standardowych, nadawanych w telewizji treści na rzecz tejże ogromnej platformy streamingowej. Od dłuższego czasu firma traci jednak sporą ilość potencjalnych zarobków przez użytkowników, którzy lubią "pożyczyć" znajomym swoje konto przez rozsyłanie swojego hasła. 


Informację o zabiegu, jakim jest ograniczenie możliwości udostępniania haseł, podał product manager platformy- Greg Peters, podczas omawiania wyników sprzedażowych za trzeci kwartał. Firma traci duże ilości potencjalnego zarobku przez ten właśnie problem. Jak dotąd nie padły żadne konkretne sugestie dotyczące sposobu na przeciwdziałanie temu zjawisku. Prawdopodobnie Netflix zdecyduje się na metodę opierającą się o adres IP użytkownika, co będzie automatycznie blokowało dostęp do konta innej osobie, próbującej zalogować się z odległej lokalizacji.Warto wspomnieć, że nie jest to jedyny problem z jakim w tym roku zmagał się streamingowy gigant. W marcu tego roku, w Polsce został zablokowany 30-dniowy okres próbny. Jesteśmy w mniejszości krajów, z których usługa ta zniknęła na dobre. Prawdopodobnie powodem usunięcia tejże oferty było nagminne tworzenie wirtualnych kart płatniczych i zakładanie na tychże kartach coraz to nowych kont, co doprowadziło do całkiem sporych strat finansowych.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.