Netflix zrezygnuje z wydawania całych sezonów w jednym momencie

Netflix zrezygnuje z wydawania całych sezonów w jednym momencie

Netflix na poważnie rozważa nowy rodzaj emisji seriali na platformie. Gigant streamingu zamierza wprowadzić nowy model publikacji, polegający na publikacji nowych odcinków sezonów co tydzień, zamiast dotychczasowego wypuszczania całego sezonu jednego dnia. 


O sprawie poinformował Puck News, który powołując się na wiarygodne źródła podał, że Netflix rozważa przynajmniej częściową rezygnację z dotychczasowego modelu publikacji nowych sezonów, z którego korzysta także większość konkurencji. Jak się okazuje, gigant zamierza powrócić do formatu, który znamy m.in. z różnego rodzaju telewizyjnych reality-show, czyli publikacji nowych odcinków sezonu co tydzień.

Netflix potwierdza plan wprowadzenia reklam | GRYOnline.pl

Prawdopodobnie nowe rozwiązanie ma skłonić do dłuższego zainteresowania niektórymi tytułami. Netflix od dłuższego czas próbuje różnych metod, aby zwiększyć oglądalność swoich produkcji. W ten sposób m.in. Ozark oraz Stranger Things zostały podzielone na części, które w ramach jednego sezonu zostały opublikowane w różnych terminach.

Na ten moment nie wiadomo kiedy nowy model publikacji seriali miałby zadebiutować na Netflixie. Na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.