Netflix Games z oficjalnym startem!

Netflix Games z oficjalnym startem!

Już wiele miesięcy temu usłyszeliśmy, że Netflix zamierza rozszerzyć swoją działalność o gaming. Teraz subskrybenci platformy z całego świata doczekali się oficjalnego startu opcji "Games" i mogą już zagrać w pierwsze produkcje!


Pierwsze na świecie testy Netflix Games odbyły się w Polsce w sierpniu tego roku. Wtedy użytkownicy otrzymali dostęp do dwóch gier nawiązujących do "Stranger Things". Teraz gigant przedstawił nowe produkcje całemu światu oraz oficjalnie ruszył z opcją.

Abonenci Netflixa od dziś mogą grać już w pięć tytułów mobilnych. Są to: Stranger Things 1984, Stranger Things 3: Gra, Shooting Hoops, Card Blast oraz Teeter Up. Wkrótce możemy spodziewać się także rozszerzenia listy o nowe produkcje.Co ważne, Netflix Games ma być bezpłatną opcją dla wszystkich posiadaczy abonamentu, a co więcej, mają być pozbawione dodatkowych opłat takich jak mikrotransakcje czy reklamy. Gry w ramach funkcji mają w większości być także dostępne w wersji offline po ich wcześniejszym pobraniu.

W tej chwili opcja dostępna jest tylko na urządzeniach z Androidem, jednak wsparcie dla iOS już zostało zapowiedziane, a premiery Netflix Games na urządzeniach od Apple możemy spodziewać się już niedługo.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.