Wielki kamień milowy osiągnięty przez Netflix na Google Play

Wielki kamień milowy osiągnięty przez Netflix na Google Play

O światowym sukcesie Netflixa nikogo nie trzeba uświadamiać. Jest to już wręcz fenomen kulturowy - platforma na dobre zagnieździła się we współczesnej popkulturze, co widać także w Google Play.


W październiku podano, że Netflix przyciągnął w ciągu ostatnich trzech miesięcy 7 milionów użytkowników, dając tym samym ponad 137 milionów abonentów na całym świecie. Dziś platforma zyskała kolejny powód do świętowania – aplikacja przekroczyła próg 500 milionów pobrań w Google Play.Google Play nie podaje zbyt szczegółowych informacji na temat liczby pobrań aplikacji, a informuje jedynie o przekroczeniu pewnego progu. Dla porównania HBO GO przekroczyło próg zaledwie 1 miliona pobrań, co oznacza, że zostało pobrane między 1 a 5 milionów razy. Bardzo popularne w USA Hulu znajduje się w przedziale 10 – 50 milionów pobrań.

Suma pobrań nie jest oczywiście wyznacznikiem liczby osób, które wykupiły abonament, ale śmiało można stwierdzić, że Netflix rządzi wśród użytkowników Androida.

Emilia Wełna

Z pisaniem jestem związana od dziesięciu lat, a w Youtube wciągnęłam się około pięć lat temu. Poza tym zajmuję się grafiką komputerową, przeszłam każdą część GTA i nałogowo oglądam „Przyjaciół”.