Nadchodzi powrót Need for Speed: World - czy faktycznie?

Nadchodzi powrót Need for Speed: World - czy faktycznie?

Wiele osób grało w "Need for Speed: World". Była to darmowa gra MMO od Electronic Arts. Niestety, mimo dużej frekwencji grających oraz niewątpliwego sukcesu gry, EA postanowiło zamknąć serwery 14 lipca 2015 roku. Na szczęście teraz istnieje spora szansa, że będziemy mogli jeszcze raz wyjechać na wirtualne ulice!


W "NFS: World" ścigaliśmy się przeróżnymi autami, które modyfikowaliśmy według własnego uznania. Można było ulepszać osiągi, zmieniać kolor, tworzyć swoje własne malowania, instalować zderzaki, spojlery, nowe koła - tworzyć samochód marzeń. Taką maszyną rywalizowało się z innymi graczami w różnorakich trybach gry, m.in sprintach, okrążeniach, dragach, ucieczkach przed policją.

Ci którzy śledzili losy kultowego samochodowego MMO, wiedzą na pewno o możliwości zagrania w trybie offline. Okazuje się, że to nie wszystko, są próby tworzenia prywatnych serwerów obsługujący popularną grę. Po dwóch latach pojawiła się nadzieja na wznowienie rozgrywki w świecie wirtualnych wyścigów razem z innymi.Oglądając materiał "Pana Tutaj" dowiadujemy się, że nad powrotem NFS'a w postaci publicznego serwera pracowała ekipa Francuzów. Wśród nich powstało wiele kontrowersji, ostatecznie zaprzestali pracy nad projektem. Mogło by się wydawać, że nie ma już nadziei na powrót do tak ogrywanej przez niektórych gry, a jednak, kilka dni później, YouTuber opublikował kolejne nagranie z informacjami.


Wbrew przeciwnościom losu NFS World powraca, są już testy zamkniętej bety, to jak wygląda serwer na chwilę obecną, można obejrzeć na tym filmie:
Znany twórca YouTube - MówPoLucku postanowił skomentować wszelkie informacje dotyczące rzekomego powrotu NFS. Powiedział jak cała teoria wygląda z jego strony i dlaczego według niego gra nie powróci.


Trzy dni temu "Pan Tutaj" opublikował filmik, w którym odpowiada na pytania internautów i wyjaśnia wszelkie nieścisłości dotyczące powrotu Need For Speed: World. Dowiadujemy się m.in o dostępie do zamkniętej bety, możliwości powrotu do starego konta, czy będą mikropłatności, co z "Need for Speed Edge" dostępnego tylko w Korei Południowej, co z Battlefield Play4Free i Fifą World? Jeżeli jesteście weteranem gier EA, lub po prostu interesuje was ten temat, gorąco zachęcam was do prześledzenia tych filmów.Macie jakieś wspomnienia z Need for Speed World albo innymi sieciowymi grami od EA?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.