NAVI pokonuje G2 w finale PGL Major 2021

NAVI pokonuje G2 w finale PGL Major 2021

Finał CS:GO PGL Major 2021 w Sztokholmie właśnie dobiegł końca. NAVI pokonało w nim G2 Esports po zaciętym pojedynku na Ancient oraz Nuke!


Choć faworytem wyczekiwanego w świecie Counter Strike starcia było dziś NAVI, dzisiejszy finał okazał się niezwykle wyrównanym pojedynkiem dwóch zespołów w historycznej formie. Spotkanie rozpoczęło się od mapy Ancient, czyli picka G2. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana i skończyła się wynikiem 8:7 dla Natus Vincere. Drugą część starcia zdominowało jednak przez NAVI, które wygrało ostatecznie Ancient 16:11.Po pierwszej mapie przeszliśmy na Nuke, który był pickiem NAVI. Mapa okazała się dużo bardziej wyrównana i jeszcze bardziej emocjonująca niż poprzednia. W pewnym momencie  G2 Esports doprowadziło do 5-rundowej przewagi 15:10. Rosyjsko-ukraiński zespół dokonał jednak spektakularnego comebacku, doprowadzając do dogrywki i ostatecznie pokonując G2 22:19.

Źródło: HLTV


W ten sposób NAVI pozostało zwycięzcą tegorocznego Majora bez przegranej mapy na turnieju i zgarnęło nagrodę w postaci miliona dolarów. MVP spotkania, jak i całego turnieju, został bez dwóch zdań s1mple, który praktycznie w każdym spotkaniu eliminował przeciwników z wielką pewnością i skutecznością. Gratulacje dla całej drużyny!

Źródło fotografii: PGL

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.