"Nauka. To Lubię" ogłasza nowe projekty i zachęca do wsparcia

Kanał YouTube "Nauka. To Lubię" Tomasza Rożka ma już 8 lat. Przez ten czas twórca popularnonaukowego kanału rozwinął swój projekt tworząc m.in. podcast, kanał dla dzieci czy stronę www. Polski dziennikarz naukowy i fizyk zamierza jednak dalej rozwijać projekt, zapowiada cele jego fundacji oraz zachęca do jej wsparcia. 


Oprócz podstawowej działalności na YouTube, Tomasz Rożek prowadzi wiele naukowych projektów jednocześnie. Twórca założył swoją stronę  internetową, na której informuje m.in. o warsztatach dla dzieci czy wykładach. Niedawno ruszył z Akademią Cyfrowego Rodzica, gdzie znajdują się treści poświęcone bezpieczeństwu w sieci. To jednak nie wszystko.

W związku z głosami jakie otrzymał Tomasz dotyczącymi braku odpowiednich treści edukacyjnych dla dzieci w internecie, w zeszłym roku twórca założył Fundację "Nauka. To Lubię". Teraz Tomasz Rożek ogłasza, że chce tworzyć nowe serie edukacyjne dla najmłodszych, rozwijać aktualne serie o materiały edukacyjne do pobrania, a także jeśli wsparcie na to pozwoli, stworzyć naukowy serwis "fact-checking", który według twórcy jest szczególnie ważny w obecnych czasach. Twórca chce stworzyć także fundusz grantowy dla młodych i zdolnych uczniów oraz wspierać projekty naukowe.Aby sfinansować te projekty, twórca potrzebuje wsparcia swoich widzów. Dlatego też zachęca do udziału w zrzutce na wszystko to, o czym mówi w filmie. Tomasz Rożek zamierza na koniec roku wszystko pokazać i przygotować podsumowanie finansowe i merytoryczne swojej działalności. Jesteście zainteresowani wsparciem projektów "Nauka. To Lubię"? Zajrzyjcie na tę Zrzutkę.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.