Natalia z kanału ,,Szparagi

Natalia z kanału ,,Szparagi" odzyskała konto na Instagramie!

Coraz częściej słyszy się w Internecie o atakach hakerów, na mniej lub bardziej znane osoby. Każdego z nas może to dotyczyć i warto wiedzieć jak się przed tym chronić. Ofiarą tego typu włamania padła ostatnio Natalia ze Szparagów, teraz już, dwa dni temu wszystko się wyjaśniło. Zobaczcie sami jaki obrót przyjęły sprawy.


Całkiem niedawno, bo ledwie po wylocie YouTuberów do Los Angeles, informowaliśmy Was o tym, że Natalia Szymaniec, znana jako 1/2 kanału Szparagi, utraciła dostęp do swojego konta na portalu jakim jest Instagram. Ktoś wykorzystał fakt, że YouTuberka odpowiednio nie zabezpieczyła swojego profilu i włamał się tam bez większego problemu. Cały ten ,,włam" przebiegł w dość dziwny sposób. Na Instagramie Natki zaczęły pojawiać się niesamowicie dziwne, niepasujące do niej zdjęcia, a więcej o tym możecie przeczytać TUTAJ.Koniec końców Natalii udało się w sobotę odzyskać dostęp do swojego konta i obyło się bez większych szkód. Twórczyni jednak, korzystając z sytuacji jaka zaistniała, przestrzega przed konsekwencjami jakie wynikają z bycia nieostrożnym w sieci. Od razu gdy dała znać swoim widzom, że wszystko jest w porządku, dodała do swojej wypowiedzi zdanie o tym jak należy się zabezpieczać przed tego typu włamaniami, ponieważ każdy z nas może stać się ich ofiarą. Nie jest to pierwszy i ostatni taki przypadek w historii i tak Natka miała szczęście, że po tym wszystkim zostały jej tylko powiązania z dziwnymi kontami na Instagramie, zawsze mogło być gorzej.

 
YouTuberka zachęciła nas abyśmy na przykład na Instagramie, w celu uniknięcia kłopotów, ustawili ,,uwierzytelnianie dwuskładnikowe" przy zmianie hasła. Jest jeszcze masa innych sposobów na zabezpieczanie swoich kont. Taka sytuacja jak ta, daje nam do myślenia i zasadniczo nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo dzięki temu zarówno Natalia jak i jej widzowie będą bardziej ostrożni. My cieszymy się bardzo, że konto Natki znów trafiło w jej ręce i że udało jej się pozbyć tego co hakerzy pozostawili po sobie.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.