Najpopularniejsze gry online na youtube

Najpopularniejsze gry online na youtube

Dawniej na jednym komputerze, jednej klawiaturze i jednym monitorze. Teraz na oddzielnych komputerach, bez konieczności przebywania w jednym pomieszczeniu. Gry online – coraz popularniejsze, coraz ciekawsze. To właśnie ten typ rozrywki ze znajomymi rozwija się niezmiennie od kilku lat. Producenci coraz częściej inwestują w tego typu gry. Większość z nich jest free2play z ewentualnymi, dodatkowymi mikropłatnościami.
Gier multiplayer jest naprawdę wiele. My skupimy się jednak na tych najbardziej popularnych u youtuberów. Podzielimy je również na kilka aspektów, zależnych od rodzaju rozgrywki.


Untitled design (2)


LEAGUE OF LEGENDS


Zdecydowanie najpopularniejsza gra MOBA. Wielu youtuberów nagrywa tę grę dając cenne wskazówki.
Na kanale MrFlipinski obejrzeć możemy wiele ciekawych serii. Jeżeli chcemy dowiedzieć się o mechanice każdego championa, seria od A-Z jest idealnym rozwiązaniem.


Lubicie mieć duży damage, zabijać każdego napotkanego na drodze? Męskie poradniki są właśnie dla Ciebie! Z buildami wskazanymi przez Flipina, możecie z łatwością niszczyć przeciwników!

Jeżeli lubicie oglądać mecze na bardzo wysokich dywizjach, szukacie cennych wskazówek, nie wiecie co jest grane w obecnej mecie - kanał Nervarien na pewno Wam pomoże. Dowiecie się, dlaczego Rammus jest obecnie grany na topie, jakie masteriesy są dobre w obecnym sezonie oraz co zrobić, żeby wygrać. Nervarien analizuje również mecze niższych dywizji, pomaga zauważać błędy, których zazwyczaj nie dostrzegamy.

DOTA 2


Gra nazywana przez część graczy, trudniejszym LOL'em. Wymaga ona dużych umiejętności farmienia, poruszania się po mapie. Jeżeli dopiero zaczynacie, bądź chcecie poznać umiejętności bohaterów, których w „Docie” nie brakuje, możecie przejść na kanał MrFlipinski, który prowadzi serię od A do Z również z tej gry!


 Untitled design (3)


Gry FPS cieszą się ogromną popularnością a ich liczebność ciągle się zwiększa.


OVERWATCH


W tym roku Overwatch stanie się dostępny dla wszystkich, ale już oglądać możecie poradniki youtuberów, z których dowiecie się niezbędnych informacji dotyczących bohaterów oraz map. Na kanale Remigiusza Maciaszka możemy zobaczyć już kilka odcinków z tej gry. Rock stara się wcielać w różne postaci, przedstawiając ich mechanikę. Jego ostatni odcinek pokazuje również zmiany jakie zaszły w ostatnim patchu!


COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE


Najpopularniejsza strzelanka nagrywana przez youtuberów. Na kanale Izak Live zobaczyć możecie wiele różnych odcinków z tej gry! Izak pokaże Wam, na czym polegają misje w csie oraz jak poprawnie używać granatów! Jego poradniki CSa są jednymi z najbardziej cennych na Youtube! Izak prowadzi również serię Overwatch, w której pełni rolę sędziego i ocenia sprawiedliwość graczy!


TOM CLANCY'S RAINBOW SIX SIEGE


Gra oferująca szerokie możliwości niszczenia otoczenia. Koncentruje się na walce policji z grupą terrorystów. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, gdzie najlepiej wysadzać ściany, bądź nie znacie zasad panujących w tej grze kanał Remigiusza Maciaszka na pewno Wam pomoże! Rock nagrywa ją ze swoją paczką udowadniając, że gry ze znajomymi online to jedna z najlepszych form rozrywki!


A Wy? W jakie gry online gracie i którym poświęcacie najwięcej czasu?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.