Pobito rekord w najdalej zrobionym zdjęciu od Ziemi!

Pobito rekord w najdalej zrobionym zdjęciu od Ziemi!

Doczekaliśmy się właśnie nowego rekordu. Sonda New Horizons od NASA pobiła rekord odległości zdjęcia wykonanego od Ziemi. Po 27 latach od ostatniej najdalej zrobionej fotografii mamy nowy obraz naszej planety. 


5 grudnia 2017 roku sonda New Horizons stworzona przez NASA znalazła się ponad 6 mld km od Ziemi. To właśnie wtedy kamera sondy zrobiła zdjęcie, które okazało się być najdalej wykonaną fotografią od naszej planety. NASA postanowiło teraz podzielić się z nami obrazem Ziemi i udostępniło wykonane przez sondę zdjęcia.Zdjęcia są wyjątkowe, a wszystko dlatego, że ostatni raz Ziemię z podobnej, ale zdecydowanie mniejszej odległości mogliśmy oglądać 27 lat temu. Przez ten czas nikt nie pobił dystansu ustanowionego przez sondę Voyager 1 w 1990 roku.

Sonda może nas jednak jeszcze zaskoczyć, ponieważ NASA twierdzi, że ma ona wystarczające zasoby na kolejne 20 lat lotu. Możemy więc oczekiwać na kolejne fotografie z kosmosu, które mogą zrobione zostać z jeszcze dalszego miejsca.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.