Oto najchętniej oglądani streamerzy 2019 roku!

Oto najchętniej oglądani streamerzy 2019 roku!

Kończący się właśnie rok był dosyć burzliwy, jeśli chodzi o streaming gier wideo. Na scenę wkroczył bowiem Microsoft z platformą Mixer, która... nieco namieszała. Przyjrzyjmy się kto (i gdzie) był najchętniej oglądanym streamerem ostatnich dwunastu miesięcy. 


Możemy to sprawdzić dzięki uprzejmości serwisu StreamElements, który sporządził dosyć interesujące zestawienie sceny streamingu gier w 2019 roku.

Jak się okazuje, minione dwanaście miesięcy z pewnością nie należały jeszcze do Mixera. Na rynku nadal króluje Twitch, gdzie transmisje obejrzano ponad 9 miliardów razy (o 20 procent więcej aniżeli w roku ubiegłym). Na drugim miejscu z kolei uplasował się YouTube Gaming (2,6 miliarda odtworzeń streamów).

Dalej mamy Facebook Gaming (356 milionów wyświetleń, co jest skokiem o 210 procent w porównaniu z 2018). Czwarta pozycja należy w końcu do Mixera, gdzie transmisje obejrzano "zaledwie" 353 miliony razy.

Źródło: StreamElements


Twórcy zestawienia postanowili połączyć oglądalność streamerów na platformach Mixer i Twitch. Wszystko ze względu na liczne migracje na usługę od Microsoftu. Zaskoczeń praktycznie nie ma - pierwsze miejsce należy do streamera Fortnite'a o pseudonimie "Tfue". Widzowie przy jego transmisjach spędzili ponad 87 milionów godzin.

Źródło: StreamElements


Kolejne pozycje podium należą do użytkowników "shroud" oraz "summit1g". Co ciekawe, "Ninja" uplasował się dopiero na miejscu czwartym - jego transmisje były oglądane łącznie 57 milionów godzin.

Nieco zmian zaszło w rankingu najchętniej oglądanych gier. Fortnite stracił koronę lidera - przejął ją League of Legends. Streamy z produkcji firmy Riot oglądano w mijającym roku niemalże przez miliard godzin. 

Źródło: StreamElements


Największym zaskoczeniem jest chyba znaczny skok popularności Grand Theft Auto V. Gra znalazła się na czwartej pozycji ze wzrostem na poziomie 277 procent. Potyczki w gangsterskim świecie śledzono przez 523 miliony godzin. Zestawienie zamyka Hearthstone.

 

Co sądzicie o opisanym zestawieniu? Są jakieś zaskoczenia? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.