Blowek i Mandzio najchętniej oglądanymi gamerami w lutym! Sprawdź dokładne statystyki

Blowek i Mandzio najchętniej oglądanymi gamerami w lutym! Sprawdź dokładne statystyki

Wczoraj prezentowaliśmy Wam ogólne podsumowanie lutego jeśli chodzi o polską scenę YouTube. Tymczasem przeniesiemy się do kanałów poświęconym grom. Który z nich był najczęściej oglądany, a który zaliczył największy spadek? Tego dowiecie się w analizie raportu firmy Sotrender!


Najwięcej odsłon


Sytuacja podobna do tej ze stycznia - w lutym prawie wszystkie kanały znalazły się na innych miejscach aniżeli miesiąc wcześniej. Na pierwsze miejsce wrócił Blowek, którego filmy zostały wyświetlone ponad 14 milionów razy. Znaczny skok zauważalny jest u Mandzia, który awansował o 8 pozycji z ok. 13 milionami wyświetleń oraz u Remigiusza Maciaszka - awans o 12 pozycji, ok. 6, 5 miliona odsłon. Największy spadek zaliczył ReZi oraz RoxMb.

1ss

Najwięcej subskrybentów


Tutaj bez większych zmian, lecz jest ich nieco więcej w porównaniu ze styczniem. Mandzio awansował o dwie pozycje plasując się aktualnie na piątym miejscu z przyrostem 7% w ubiegłym miesiącu. Podobny skok zaliczył także Naruciak z przyrostem 4%. Spadek liczby subskrypcji możemy zauważyć u Multiego, skkf'a i Remigiusza Maciaszka.

2ss

Najwięcej aktywności


Pierwsze miejsce bez zmian należy do Blowka, którego widzowie w lutym zostawili pod jego filmami ok. 49 tys. nowych komentarzy. Na drugim miejscu Gimper z awansem o dwie pozycje - ok. 29 tys. nowych komentarzy. Największy skok możemy zauważyć na kanale Nolif (25 pozycji w górę, ok. 25 tys. komentarzy) oraz u Mandzia (11 pozycji wyżej, ok. 27 tys. wpisów). Widoczny spadek wystąpił u ReZiego, Isamu oraz Izaka.

3ss

Najczęściej oceniani


Najwięcej ocen w lutym zostawili widzowie Blowka, który ponownie plasuje się na pierwszym miejscu - ok. 908 tys. nowych ocen z czego 97% to pozytywne. Znaczący awans widoczny jest u Mandzia (9 pozycji w górę, ok. 592 tys. nowych ocen, 97% to pozytywne) oraz na kanale Nolif (20 pozycji wyżej, ok. 138 tys. ocen, 95% pozytywnych). Spadek możemy zauważyć przede wszystkim u Isamu, ReZigiusza, Izaka, a także u RoxMb oraz TVGRYpl.

4ss

W ciągu najbliższych dni będziemy analizować również pozostałe kategorie, koniecznie polubcie nasz profil na Facebooku, aby być zawsze na bieżąco.

Pełen raport dostępny tutaj.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.