Nadchodzi koniec popularnego Painta!

Nadchodzi koniec popularnego Painta!

Nadchodzi koniec programu Paint! Pracownicy Microsoftu ogłosili właśnie, że legendarny program graficzny trafił na listę rzeczy, które zostaną usunięte lub przestaną być wspierane w kolejnych aktualizacjach Windows 10.


Program Paint był nieodłączną częścią każdego Windowsa od 1985 roku i dał się poznać jako najprostsze narzędzie do obróbki grafiki czy tworzenia prostych obrazków. Twórcy Microsoft uznali jednak, że jego czas dobiega końca. Jedyne co zostanie to jego następca - Paint 3D, który nie dorównał popularności oryginalnego Paintowi. Ludzie już zaczęli wyrażać swoje niezadowolenie z powodu tej decyzji. Twitter wypełniony jest tekstami RIP narysowanymi oczywiście... w programie Paint. Istnienie również akcja #MSPAINT mająca na celu uratowanie ulubionego programu.Żal z powodu tej decyzji wyraził już m.in. twórca strony Jim'll Paint It, na której znaleźć możemy prawdziwe dzieła sztuki stworzone właśnie w programie Paint. Fanpage na portalu Facebook tej strony posiada niespełna 700 000, więc ma powody do niepokoju.Dla nas również jest to bardzo smutna informacja, głównie ze względu na sentyment. Chyba każdy zaczynał swoją przygodę z komputerem właśnie na tym programie. Z resztą i dziś spełnia on swoje podstawowe funkcje, praktycznie niezmiennie na przełomie tych już dobrych kilkudziesięciu lat. Podobny los czeka także inne programy m.in. Outlook Express, który służył do obsługiwania poczty czy aplikacja Reader, która stanie się częścią przeglądarki Microsoft Edge - następcy popularnego Internet Expolera. Pełna lista dostępna jest pod tym linkiem. Aktualizacja ma wejść jesienią tego roku.

 

Co sądzicie o tej decyzji? Nadaj używajcie Painta? Macie wspomnienia z nim związane? Piszcie w komentarzach.


 

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.