Na TikToku już niedługo pojawią się mini-gry

Na TikToku już niedługo pojawią się mini-gry

TikTok już niedług0 wzbogaci się o dostęp do licznych mini-gier, które będzie można uruchomić bezpośrednio z poziomu aplikacji. Twórcy otrzymają opcję dodania specjalnych linków do swoich materiałów - te przekierują użytkownika do konkretnej produkcji.


O inwestycji firmy ByteDance w branżę gamingową można było usłyszeć już kilka miesięcy temu. Teraz jednak plotki powoli stają się rzeczywistością - na terenie Stanów Zjednoczonych ruszyły zakrojone testy mini-gier HTML5, które finalnie zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom TikToka.

Koncern nawiązał współpracę z licznymi producentami gier oraz partnerami w celu rozpoczęcia budowy oferty gamingowej. Nowość będzie działać na następującej zasadzie - twórca podczas publikacji filmu otrzyma dostęp do opcji "Mini-gra" w sekcji "Dodaj link". Wtedy też influencer musi wybrać jedną z (na razie) kilku produkcji, a ona pojawi się w formie specjalnej ikony nad jego nazwą użytkownika.

Źródło: TechCrunch


Na samym początku udostępnione zostaną następujące gry:

  • Basketball FRVR

  • Tap the Difference

  • Peek a Who

  • Pride Run

  • Influencer Run

  • Space Destroyer

  • Mr. Aim Lab’s Nightmare


Źródło: TechCrunch


Inicjatywa jest na bardzo wczesnym etapie testów i przeprowadzana z udziałem zaledwie kilku twórców. Trudno więc do końca przewidzieć jak finalnie będzie się prezentować ten pomysł. Warto jednak zaznaczyć, że TikTok nie jest jedyną platformą inwestującą w gaming. Swoich sił w tej materii próbują także Facebook oraz Netflix.

 

Czekacie na gry na TikToku? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.