Na Allegro nie będzie już można kupować pirackich kodów

Na Allegro nie będzie już można kupować pirackich kodów

Allegro jest jednym z najbezpieczniejszych portali, na których można zrobić wirtualne zakupy, a najnowszy zapis w regulaminie sprawia, że bezpieczni mogą się także poczuć producenci znanych nam usług.


Serwis zmienił swój regulamin, wprowadzając nowy zapis o zakazie sprzedaży danych dostępowych umożliwiających korzystanie z platform streamingowych. W ten sposób Allegro chce walczyć z zakładaniem pirackich kont w popularnych serwisach.

Oznacza to, że nie będzie można w serwisie kupić abonamentów w podejrzanie niskich cenach do takich portali VoD jak: Netflix, Showmax czy HBO GO. Skala takiego zjawiska jest ogromna, bo na samym Netflixie około 10% kont jest pirackich.Oto jak brzmi zapis w całości:
Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie „Kodami"), które umożliwiają wyłącznie nieodpłatny dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl, za wyjątkiem kart podarunkowych lub voucher'ów, obejmujących Kody, które są dystrybuowane przez podmioty prowadzące oficjalną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach umów zawartych z Allegro.pl.

Zapis jasno zabrania sprzedawania pirackich haseł i kodów do kont na Netflixie czy HBO w serwisie Allegro. Pojawiające się ogłoszenia tego typu będą usuwane przez administratorów serwisu.

Poczynione kroki mają wspomóc walkę z piractwem, które w Polsce jest bardzo powszechnym zjawiskiem. Według danych opublikowanych przez firmę SW Intelligence wynika, że około 50 tysięcy kont w polskiej wersji Netflixa może pochodzić z pirackich źródeł. Oznacza to, że co dziesiąty użytkownik serwisu korzysta z niego nielegalnie, a serwis co roku traci na tym około 2 miliony złotych.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.