Muzyka z YouTube na smartfonie bez odblokowywania ekranu!

Muzyka z YouTube na smartfonie bez odblokowywania ekranu!

YouTube przechodził ostatnio wiele "reform" i co jakiś czas pojawiają się na nim coraz to nowsze funkcje czy dodatki wizualne. Mimo tego, chyba największe marzenie użytkowników popularnego serwisu wideo, a mianowicie działanie aplikacji w tle na urządzeniach mobilnych, nadal nie zostało wprowadzone. Na szczęście na ratunek wszystkim przychodzi ListenYo! - aplikacja pozwalająca na słuchanie muzyki z YouTube z zablokowanym wyświetlaczem!
Wielu użytkowników serwisu Google'a bierze go za swoje codzienne źródło odsłuchiwania muzyki, np. ulubionych twórców, czy podczas treningu lub spaceru. Jednak największą wadą takiego poczynania, z punktu widzenia użytkowania smartfona, jest to, że ekran telefonu musi być cały czas odblokowany, żeby dany film, a w tym wypadku teledysk wraz z muzyką (bo to na niej się teraz skupiamy) był odtwarzany.


Aplikacja ListenYo! pozwala na strumieniowanie czystej, bez zbędnych teledysków i innych wideo muzyki, według wpisanych zespołów, tytułów piosenek czy nawet słów kluczowych. Jest to świetne i wygodne rozwiązanie dla smartfonów, z racji tego, iż odsłuchiwanie muzycznych kawałków jest dostępne na zablokowanym ekranie, a jeśli chcemy w międzyczasie robić na telefonie coś innego, "apka" tylko nam dogodzi, ponieważ działa nawet zminimalizowana, czyli jednocześnie możemy uruchamiać inne aplikacje, bez wyłączania muzyki.
Co więcej, serwis zapewnia, że ListenYo! pozwala to na znaczne zaoszczędzenie używanego transferu danych (dane audio to tylko 1/4 strumienia przesyłanego przez YouTube). Nie zapominajmy także, że brak podświetlonego ekranu, pozwala oszczędzać baterię, którą wyświetlacz zużywa bardzo mocno.

Naszym zdaniem, aplikacja może uratować na prawdę wielu "nałogowych" słuchaczy, ale i tych, których irytuje brak interwencji samego YouTube, mimo tak dużego zapotrzebowania użytkowników na z pozoru błahą funkcję "działania w tle".


Co sądzicie o tej aplikacji? Czy YouTube nie powinien wreszcie sam się za to zabrać? Czekamy na Waszą opinię w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl