Musical.ly przejęte za blisko miliard dolarów!

Musical.ly przejęte za blisko miliard dolarów!

Musical.ly to obecnie jedna z najczęściej używanych aplikacji w Polsce, która cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością. Twórcy aplikacji postanowili jeszcze bardziej rozwinąć swoje dzieło i  połączyli Musical.ly z chińską firmą Bytedance. 


Musical.ly oryginalnie powstało w Chinach, jednak sukces platformy nie dotknął dotychczas właśnie tamtego regionu. Twórcy aplikacji postanowili jednak to zmienić i wykonali posunięcie, które ma pomóc firmie rozwinąć się właśnie na krajowym rynku. Musical.ly obecnie głównie wykorzystywane jest w Europie oraz Ameryce Północnej.Całą sytuację na chińskim rynku ma jednak zmienić przejęcie aplikacji przez firmę Bytedance, która zajmuje się agregatorem newsów Toutiao wykorzystywanym w Chinach przez 120 milionów osób. Bytedance zaoferowało twórcom Musical.ly ogromnie wysoką kwotę przejęcia, która wacha się pomiędzy 800 milionami, a 1 miliardem dolarów. Suma ta może wydawać się gigantyczna, jednak na pewno wpłynie na rozwój obydwu firm. Zarówno Musical.ly, jak i Toutiao, zachowają niezmienioną, wcześniejszą niezależność, ale ich twórcy będą ze sobą współpracować i wspólnie dążyć do ulepszenia swoich pozycji na rynku chińskim oraz światowym.

Obydwie firmy mają sobie dużo do zaoferowania. Musical.ly będzie mogło pozyskać nowych użytkowników z terenów Azji, a Bytedance może wspomagać się pozyskaną aplikacją i korzystać z doświadczenia zdobytego przez jej twórców. Czy Chiny przekonają się do Musical.ly i zaczną używać aplikacji? Tego dowiemy się już wkrótce!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.