MrBeast wyprzedził T-Series i został najszybciej rozwijającym się kanałem na YouTube

MrBeast wyprzedził T-Series i został najszybciej rozwijającym się kanałem na YouTube

MrBeast został numerem jeden na YouTube jeśli chodzi o roczny przyrost subskrypcji. Tym samym zdetronizowane zostało T-Series, które zajmowało podium przez naprawdę długi czas.


Ubiegły rok był nieco burzliwy jeśli chodzi o sytuację na globalnej scenie YouTube. Niewiele się jednak zmieniło w rankingu najpopularniejszych twórców - pierwsze miejsce pod względem subskrypcji wciąż zajmuje T-Series i raczej ten stan rzeczy zbyt szybko nie ulegnie zmianie.

Jak się jednak okazuje, T-Series wcale nie jest liderem we wszystkich aspektach. Kanał ten został właśnie zdetronizowany przez MrBeast w kwestii rocznego przyrostu nowych subskrybentów. Informację te przekazała osoba odpowiedzialna za projekt YT Battles - potwierdzenie możemy znaleźć również na portalu Social Blade.

Źródło: Twitter (@pwnyygaming)


Widoczna powyżej grafika nie pozostawia złudzeń - MrBeast zyskał w 2021 roku dokładnie 37 434 523 subskrypcje. Drugie miejsce należy do T-Series z wynikiem 36 300 643 subskrypcji. Różnica być może nie jest jakaś diametralnie duża, ale możemy śmiało stwierdzić, że Ameryka znów objęła prowadzenie na YouTube.

Jest to w pełni zrozumiałe, gdyż MrBeast przeprowadził w 2021 roku mnóstwo ciekawych oraz niecodziennych projektów. Największą popularnością cieszył się rzecz jasna listopadowy Squid Game w prawdziwym życiu. Materiał ten obejrzano ponad 200 milionów razy.

Wtedy też kanał MrBeasta zaliczył w przeciągu kilku dni przyrost nowych subskrypcji na poziomie 5,4 miliona. Jest to wynik wręcz astronomicznie wysoki - nawet jak na światowe standardy.

Trudno oczywiście stwierdzić czy MrBeast utrzyma swoją pozycję w 2022 roku. Czas pokaże.

 

Oglądacie MrBeasta? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.