Największy piracki serwis streamingowy zostaje zamknięty!

Największy piracki serwis streamingowy zostaje zamknięty!

Spokojnie, nie chodzi o zatokę piratów, która zresztą nie jest serwisem streamingowym. Niektórzy jednak mogli zamrzeć przez chwilę, widząc nagłówek. 


Chodzi bowiem o serwis 123Movies, który kończy swoją działalność. Jest to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych filmów i seriali na świecie. Wiecie, to takie nasze CDA, tylko w wersji ogólnoświatowej. Zobaczcie, co widać po wejściu na stronę:

Możemy zobaczyć licznik, który odlicza czas do zamknięcia strony. Do tego momentu można jeszcze spokojnie korzystać z witryny. Miło, co? A jeszcze milszy jest podpis postscriptum, który głosi:
Płaćcie za filmy/seriale. Tak powinniśmy robić, żeby okazać szacunek ludziom tworzącym filmy/seriale.

Twórcy największego, nielegalnego serwisu streamingowego zachęcają swoich użytkowników na koniec działalności do płacenia za filmy i seriale. Jak tak o tym pomyśleć, to z jednej strony duży absurd, ale z drugiej, co mogli innego zrobić? Przynajmniej tyle dobrego może wyniknąć z całej tej sytuacji.

Według Jana Van Voorna  z Motion Picture Association of America (MPAA), czyli organizacji, która zajmuje się między innymi walką z piractwem, portal miesięcznie odwiedzało 98 milionów użytkowników! Jest to większa liczba, niż populacja 14. pod jej względem Wietnamu, z którego serwis nadawał.

Powodów zamknięcia serwisu należy doszukiwać się w zeszłotygodniowej delegacji MPAA w Wietnamie, która spotkała się z przedstawicielami lokalnej władzy. Serwis był na celowniku Stanów Zjednoczonych już od długiego czasu i najwidoczniej podczas ostatniej delegacji obie strony doszły do "porozumienia".

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.