Momentami było niebezpiecznie - tak Ziemniak zwiedzał Czarnobyl

Momentami było niebezpiecznie - tak Ziemniak zwiedzał Czarnobyl

Jeżeli obserwujecie poczynania Ziemniaka w Internecie oraz śledzicie jego kanał, to doskonale wiecie, że ostatnio wrócił on ze swojej wyprawy na Ukrainę, a mówiąc dokładniej przybył prosto z Czarnobyla. YouTuber postanowił zaspokoić ciekawość wszystkich zainteresowanych tematem opuszczonej elektrowni atomowej oraz pokazać, co dzieje się z tym miejscem teraz.


O przygotowaniach do tej wcale nie tak łatwej wyprawy pisaliśmy już we wcześniejszym artykule. Jeśli jesteście ciekawi, co Ziemniak wziął ze sobą do "Zony", to koniecznie tam zajrzyjcie.

Z całego wyjazdu Ziemniak nagrał aż osiem filmów, a sześć z nich została nakręconych w okolicach elektrowni lub w samym jej centrum. Każdy z materiałów cieszy się dużym zainteresowaniem wśród widzów Piotrka. Pierwszy, a zarazem najpopularniejszy odcinek z Czarnobyla został obejrzany już ponad 160 tysięcy razy.

W pierwszym vlogu Piotrek zabiera nas na teren elektrowni, gdzie możemy podziwiać między innymi "Oko Moskwy", czyli ogromny, radziecki radar. Mamy również okazje zobaczyć elektrownie z lotu ptaka oraz lepiej poznać tamtejsze tereny.W kolejnym filmie Ziemniak zabiera nas ze sobą do opuszczonego miasta przy elektrowni oraz pokazuje, jak wygląda strefa nocą.Drugiego dnia YouTuber udał się do opuszczonej szkoły. Zwiedził również wieś Kopaczi i "Zakłady Jupiter", które kiedyś zajmowały się produkcją drobnej elektroniki.Kolejnym kluczowym miejscem, które Ziemniak pokazał nam w odcinku były mroczne podziemia szpitala. Oprócz tego możemy zobaczyć unboxing gry "Shadow Warrior 2" na dachu szesnasto-piętrowego budynku.Podczas przedostatniego materiału Piotrek przełamuje swój lęk i wspina się na dźwig portowy. Wraz ze swoją ekipą zwiedza sterownię i halę turbin, które znajdują się w elektrowni.W ostatnim Vlogu Ziemniak pokazuje nam blok, w którym znajdował się reaktor oraz dzieli się swoimi przemyśleniami na temat całej swojej podróży.Podsumowując wyprawę Ziemniaka, uważamy ją za niezwykle ciekawą. Mowa tu rzecz jasna o materiałach, które ze sobą przywiózł Piotr, choć wierzymy, że na miejscu było jeszcze bardziej emocjonująco. Przy okazji warto wspomnieć, że uszkodzony reaktor, który z oddali widać na filmach Ziemniaka, został nagrany po raz ostatni. Wszystko dlatego, że kilkanaście dni po odwiedzinach Piotrka w "Zonie", czarnobylski reaktor został zasłonięty ważącym 29 tysięcy ton (!) sarkofagiem.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.