Moda na książki YouTuberów? Następni twórcy wkrótce wydają kolejne

Moda na książki YouTuberów? Następni twórcy wkrótce wydają kolejne

Jakiś czas temu, informowaliśmy Was o tym, że Littlemooonster96 wyda własną książkę. Już wtedy sporo osób pisało, że twórcy zabierają się za książki o tematyce, o której tak naprawdę nie mają pojęcia i nastawiają się jedynie na zysk z ich sprzedaży. Po niecałym miesiącu od publikacji tego artykułu, śmiało możemy powiedzieć, że wśród YouTuberów rozpoczęła się istna moda na pisanie książek. Podobna do tej, która swoimi czasy objęła otwieranie sklepów z koszulkami.


Pierwsze książki polskich YouTuberów


Pierwszymi polskim twórcami, którzy podjęli się napisania książki byli Krzysztof Gonciarz oraz Niekryty Krytyk. Pierwszy z nich, wydał książkę już w 2011 roku. "Wybuchające Beczki", bo tak się ona nazywa, skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką gier. Gonciarz znał się na nich jak mało kto, gdyż współtworzył serwis tvgry.pl. Sam później wydał WebShows, które dotyczyło tematyki wideo w Internecie. Książka osiągnęła spory sukces i została dobrze oceniona przez osoby ją czytające. Niekryty Krytyk swoją publikacje wydał natomiast w styczniu 2012 roku pod nazwą "Zeznania Niekrytego Krytyka". Książka ta, była sporą niespodzianką, która jednocześnie stanowi kontynuację jego twórczości na YouTube. "Niekryty" postawił tu głównie na humor.


ksiazki gonciarza


Kulisy pracy YouTubera w książce


Po wyżej wymienionych YouTuberach, kolejne osoby zobaczyły, że będąc znanym twórcą, lektura może dotrzeć do setek, a nawet tysięcy czytelników. Książkę wydali bowiem Lekko Stronniczy. Publikacja opisuje kulisy ich bogatej w 1000 odcinków twórczości.Rok 2016 - czyli boom na książki YouTuberów


Rok 2016 przyniósł ze sobą boom na książki twórców YouTube. Boom, który nadal trwa i wszystko wskazuje na to, że dopiero się rozkręca. Sprzedaż niektórych książek wykręca niesamowite liczby. Trudno się dziwić, bo część lektur jest tak dobra, że znalazły się w czołówce notowań najbardziej znanych księgarni w kraju. Mowa tu m.in. o "Kropkach" Włodka Markowicza.


kropki


Książki "poradniki"


Zaraz po sobie, lektury warte uwagi wydali: Red Lipstick Monster, Paulina Mikuła oraz Krzysztof Golonka. Każdy z nich, napisał o tym, na czym się zna, dzięki czemu powstały warte uwagi poradniki. Pierwszy z nich - ten od RLM, przeznaczony jest dla dziewczyn, które chcą dowiedzieć się czegoś o malowaniu. Paulina Mikuła znana jako "Mówiąc inaczej" zabrała się natomiast za pisanie o języku polskim.Trzeci poradnik to twórczość Krzysztofa Golonki z kanału "Trenuj z Krzychem". Jego lektura przeznaczona jest dla wszystkich osób kopiących w wolnym czasie w piłkę, które chcą podszkolić swoje futbolowe umiejętności. Wszystkie wyżej wymienione publikacje, śmiało możemy Wam polecić!


ksiazkiyoutuberow


Kolejne książki YouTuberów i coraz więcej wątpliwości


Jak widać, moda na pisanie książek trwa w najlepsze. Tak jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu, pojawia się coraz więcej wątpliwości dotyczących tematyki poruszanej w najnowszych publikacjach twórców YouTube. Zaczęło się od Littlemoonster96, która już wkrótce wydaje książkę dotyczącą życia jej idola - Justina Biebera. Tylko tyle, że to nie ona ją pisała, lecz wspomniany na okładce Kuba Biskupski. To właśnie ten fakt, wywołał na portalach społecznościowych spore oburzenie.
littlemoonsterksiazka Kliknij w to zdjęcie, aby przeczytać o tymwięcej.

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się o kolejnych książkach, które już wkrótce wydają YouTuberzy. Pierwsza z nich to seria publikacji Topowej Dychy, która dotyczy tej samej kategorii, co jego materiały na YouTube - czyli fakty i ciekawostki.


topowa dycha ksiazka

Nieco głośniej zrobiło się po wczorajszej informacji twórcy znanego jako "Kaiko", który także postanowił, że co nieco napisze. Karol Poznański zadecydował, że w swojej lekturze pt. "Kaiko. It's only a game" poruszy temat swojej przeszłości. Zarówno dzieciństwa jak i początków na YouTube.


kaiko_ksiazka


Moda na książki YouTuberów została wyśmiana przez innych twórców. Mowa tu m.in. o Mandziu, Naruciaku czy Z Dupy, który skomentował post Łukasza.

Nie są to jedyne publikacje YouTuberów. Swoje książki napisali już także Quick czy Matt Olech. Do tego, na snapie JDabrowskiego widzimy, że on także szykuje coś dla swoich widzów.


Jak widać, kolejne lektury pojawiają się z coraz to większą częstotliwością. Czy doczekamy się czasów, w których co drugi twórca będzie miał swoją książkę? Co o tym wszystkim myślicie?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.