Epic Games chwali się świetnymi wynikami mobilnego Fortnite

Epic Games chwali się świetnymi wynikami mobilnego Fortnite

Nieobecność hitu Epic Games w sklepie Google w żaden sposób nie przeszkodziła korporacji w odniesieniu sukcesu. Firma postanowiła podzielić się sukcesami i planami na przyszłość.


Trudno było nie usłyszeć o konflikcie pomiędzy twórcami Fortnite a Google. Gdy jednak spór już nieco ucichł, Epic Games postanowiło pochwalić się odniesionymi sukcesami i przedstawić społeczności plany na dalszy rozwój popularnej gry.

Mobilny Fortnite okazał się świetnym krokiem finansowym dla twórców


Po zaledwie dwudziestu kilku dniach Fortnite na urządzenia z Androidem został pobrany blisko 15 milionów razy. Można mówić nawet o ponad 23 milionach użytkowników jeśli weźmiemy pod uwagę osoby, które choć raz rozegrały mapę (na pewnej części urządzeń potrafi grać więcej osób). Warto przy tym zaznaczyć, że produkcja cały czas znajduje się w fazie beta, a dostęp do niej można uzyskać tylko i wyłącznie poprzez rejestrację i oczekiwanie na zaproszenie od twórców.

Firma Epic Games wypowiedziała się także w kwestii potencjalnego wirusa malware i zapowiedziała, że zagrożenie powoli jest eliminowane. Deweloperzy planują również poprawić wydajność aplikacji na flagowych oraz budżetowych smartfonach. Gra ma być także bardziej estetyczna.

Źródło: epicgames.com

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.