Nowa funkcja mobilnego streamowania w aplikacji YouTube!

Nowa funkcja mobilnego streamowania w aplikacji YouTube!

W ciągu ostatnich tygodni YouTube przygotował dla nas kilka zamian dotyczących aplikacji na telefon oraz transmisji na żywo. Na tym jednak nie koniec, ponieważ platforma znowu przychodzi do nas z czymś zupełnie nowym, a dokładniej z możliwością mobilnego streamowania.


YouTube przedstawił światu funkcję mobilnego nadawania na żywo już podczas VidCon'u, który odbywał się w czerwcu, lecz pierwsze livestreamy z urządzeń mobilnych możemy oglądać dopiero od wczoraj. Na chwilę obecną mogą prowadzić je tylko te osoby, których kanały posiadają ponad 10.000 subskrybentów.

stream_youtube

 

Aby rozpocząć swoją własną transmisje na żywo wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk, który automatycznie pojawi się w aplikacji mobilnej. Później ustawiamy tytuł i miniaturkę transmisji oraz ustalamy, czy chcemy użyć livechatu, aby lepiej kontaktować się z widzami. Do tego możemy zadecydować o tym, czy chcemy powiadomić subskrybentów o rozpoczęciu streama.youtube stream 2

YouTube nie jest jednak pierwszym miejscem, na którym twórcy mogą prowadzić swoje transmisje. Wcześniej większość z nich korzystała z Facebooka, który oferuje livestreamy dla każdego użytkownika portalu już od dobrych kilku miesięcy. Oprócz Facebooka opcja jest też dostępna na Twitterze i od niedawna na Instagramie, gdzie powoli staje się naprawdę popularna. Jedynym ograniczeniem w przypadku YouTuba jest ilość subskrypcji, lecz firma Google zapewnia, że już niedługo zobaczymy transmisje również na tych mniejszych kanałach, które nie osiągnęły jeszcze progu 10 tysięcy subskrybentów.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.

Snapchat wypuszcza narzędzie do samodzielnego tworzenia animacji

Charytatywny stream Ekipy Fantasy wystartował! Do 15 zebrali ponad 10 tysięcy złotych

Ile rozmów dziennie prowadziliśmy? Podsumowanie Messengera w 2017 roku

Tajemnicze zmiany na kanale Boxdela. Co mogą oznaczać?

Premiera nowego iMaca Pro - cena zwala z nóg

Stało się! Gigantyczna transakcja Disney'a, która wstrząśnie rozrywką na świecie