MLG Columbus rozpoczęty - Izak oficjalnym komentatorem!

MLG Columbus rozpoczęty - Izak oficjalnym komentatorem!

Największy turniej CS:GO rozpoczął się dosłownie przed chwilą - 29 marca o godzinie 16:00! Pierwsze rozgrywki MLG Columbus 2016 już trwają, więc my postaramy się przedstawić Wam jak najwięcej informacji o tym wydarzeniu!


Major MLG Columbus będzie trwał aż sześć dni. Szesnaście drużyn zmierzy się o łączną pulę miliona dolarów, a najlepsza z nich wzbogaci się o połowę tej stawki. Tak spora suma pieniędzy w puli znajduje się dzięki Valve, który wspiera to wydarzenie. Warto zaznaczyć, że pula ta jest największą w historii CS:GO i wynosi ona cztery razy więcej, niż na poprzednim majorze.


Pula Nagród:


1 miejsce – 500 000$
2 miejsce – 150 000$
3-4. miejsce – 70 000$
5-8. miejsce – 35 000$
9-16. miejsce – 8750$


Wszystkie drużyny zostały podzielone na 4 grupy: Połowa z nich, czyli Legends została zaproszona z tytułu najlepszych ośmiu zespołów DreamHack Cluj-Napoka, czyli poprzedniego turnieju wspieranego przez Valve. Reszta przeszła ciężką i długą drogę w kwalifikacjach, więc już teraz dostali zaszczytną nazwę Challengers. Wszyscy wyżej wymienieni 29 marca zaczną walkę o pierwsze miejsce turnieju MLG Columbus 2016. Dzisiaj rozpocznie się faza grupowa. Spotkania będą rozgrywane w formacie BO1 (prócz meczu decydującego), a drużyna potrzebuje dwóch zwycięstw, aby przejść do ćwierćfinałów. Te zespoły, które zwyciężą pierwsze dwa mecze od razu awansują, a Ci którzy poniosą jedną porażkę, będą walczyć w meczu decydującym.
mlg2 Wszystkie drużyny, które pojawią się na MLG Columbus. Źródło: hltv

Harmonogram fazy grupowej wygląda następująco:


mlg3

Od piątku zaczyna się natomiast faza finałowa. Tutaj wszystkie mecze, łącznie z finałem, będą rozgrywane w formacie trzech map tzw. BO3. Obowiązuje tu drabinka pojedynczej eliminacji, czyli ta drużyna, która przegra całe BO3, odpada z turnieju.


mlg4

Wszystkie spotkania rozgrywane podczas MLG Columbus będzie można śledzić na dwa sposoby. Transmisja będzie dostępna w grze oraz na oficjalnych kanałach na platformach MLG oraz Twitch. Komentarz polskojęzyczny będziemy mogli usłyszeć u naszego YouTubera i streamera - Piotra "Izaka" Skowyrskiego na jego Twitch'u. Skomentuje on wszystkie mecze na tym turnieju od dnia dzisiejszego od godziny 16:00 do niedzieli czyli wielkiego finału!


Aby zdobyć szansę na zdobycie oficjalnych suwenirów przygotowanych przez twórców gry, należy śledzić spotkania za pośrednictwem gry bądź też oficjalnych transmisji. Jeżeli nie wiecie jak to zrobić możecie obejrzeć poradnik u Piotrka:W samej grze jaką jest CS:GO pojawiło się sporo turniejowych atrakcji, do których zaliczamy m.in. kapsułki z naklejkami drużyn czy możliwość obstawiania meczy. Jeśli jesteście ciekawi na jakie drużyny liczy Izak podczas tego turnieju, zobaczcie jego film:A Wy? Komu kibicujecie w tym turnieju? Wierzycie w Virtus.Pro czy może jesteście za inną drużyną? Dajcie znać w komentarzu!


 

 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.