Mistrzostwa Świata 2017 Overwatch między innymi w Katowicach!

Mistrzostwa Świata 2017 Overwatch między innymi w Katowicach!

Polska coraz pewniej czuje się na polu elektronicznego sportu. Niedawno zorganizowana kolejna odsłona IEM Katowice 2017 pokazała, że nasz kraj zajmuje ważną pozycję jeśli chodzi o ten temat i na pewno nie zamierza w żaden sposób z niej rezygnować. Dowodem może być chociażby fakt, że już w te wakacje to między innymi u nas rozegrają się faza grupowa Overwatch World Cup 2017.
Wspomniana już faza grupowa rozegra się nie tylko w kraju zza Wisły, lecz również w Szanghaju, Sydney oraz Burbanku. Nadal jednak jest to solidne wyróżnienie i kolejny krok w rozwoju wizerunku naszego państwa jako otwartego na e-sportowe turnieje. Na czym polegać będzie ta podzielona na cały świat 3 faza rozgrywek World Cup 2017?Swego czasu odbyło się się specjalne głosowanie (odpowiednio dla każdego z biorących udział w turnieju krajów), które dotyczyło wybrania trzech członków komitetu. Odpowiedzialni oni będą teraz za stworzenie drużyn. Tych z kolei będzie 32 - reprezentować będą pme swoje państwo w jednym z wyżej wymienionych miejsc (wszystko zależy, do której grupy zostali przydzieleni). Każda grupa natomiast składa się z czterech zespołów, które rywalizować będą ze sobą w odpowiednich rozgrywkach. Z każdej grupy wyjdą tylko dwa najlepsze zespoły, które zmierzą się ze sobą w play-offs. Finał całej imprezy odbędzie się podczas tegorocznego Blizzconu.Jesteśmy naprawdę ciekawi jak poradzi sobie reprezentacja Polski, która będzie rywalizować między innymi z Koreą Południową, Holandią oraz Austrią. Za naszych zawodników oczywiście trzymamy kciuki!

Co sądzicie o Mistrzostwach Świata Overwatch 2017? Piszcie!


Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

Organizacja Virtus.pro sprzedana za 100 mln dolarów!

Bardzo dobre przyjęcie zwiastuna "Pitbull. Ostatni pies". Będzie rekord?

Poznaliśmy nową jednostkę czasu według Facebooka!

Kasia tłumaczy, dlaczego zrobiła pozwolenie na broń

SA Wardęga ostro o Deynn i Majewskim. Ujawnia nowe informacje!

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!