Pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Kobiet w CS:GO!

Pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Kobiet w CS:GO!

Faktem jest, że w naszym kraju płeć żeńska ma prawie zerowe pole do popisu jeśli chodzi o sferę elektronicznego sportu. W prawie wszystkich dużych turniejach pod uwagę bierze się tylko i wyłącznie zespoły złożone z mężczyzn. Zapowiada się, że niedługo w tej kwestii zacznie się powoli coś zmieniać - nadchodzą bowiem pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Kobiet w Counter Strike: Global Offensive.


Na razie jednak nie wiemy o samym turnieju zbyt wiele. Dwudziestego marca na światło dzienne wyszła pierwsza informacja o nadchodzących Mistrzostwach Polski Kobiet i od tamtego czasu na razie żadne ważniejsze przecieki się nie pojawiły. Przedstawimy Wam jednak to, co na ten moment jest pewne.W pierwszych Mistrzostwach Polski Kobiet w kategorii Counter Strike: Global Offensive wezmą udział cztery zaproszone przez organizatora wydarzenia żeńskie drużyny. Dwa z nich są już znane - podczas turnieju zobaczymy chociażby Unicorns Female oraz ALSEN-Team (jest to najdłużej istniejący zespół jeśli chodzi o krajową scenę CS:GO i co by nie było, najbardziej rozpoznawalny) Jeśli chodzi o pozostałe - te powinniśmy poznać już całkiem niedługo, gdyż czas na zgłoszenie się zainteresowanych teamów obowiązuje do 31 marca.Sam turniej zaplanowany jest na koniec maja bieżącego roku. Musimy przyznać, że to naprawdę ciekawa inicjatywa, która (jeśli tylko nabierze odpowiedniego rozgłosu) może zagościć na naszej rodzimej scenie e-sportowej na dłużej. Nie wątpimy także, że takie wydarzenie dobrze wpłynie na rozwój polskich, żeńskich drużyn.

 

Co sądzicie o Mistrzostwach Polski kobiet w CS:GO? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.