Europejski Minor rozpoczęty!

Europejski Minor rozpoczęty!

Europejski turniej Minor, który wyłoni uczestników Majora, startuje właśnie dzisiaj! Osiem drużyn z Europy będzie walczyć przez najbliższe dni o wyjazd do Bostonu, a wśród nich znajdują się także dwa polskie zespoły – AGO Gaming oraz PRIDE.


Turniej kwalifikacyjny Minor odbędzie się w Bukareszcie, czyli w stolicy Rumunii. To właśnie tam o główną nagrodę powalczy 8 zespołów – EnVyUs, Windigo, GODSENT, eXtatus, OpTic,  Space Soldiers oraz PRIDE i AGO Gaming. Do Stanów Zjednoczonych pojadą dwie najlepsze ekipy, a dodatkowo otrzymają one nagrodę pieniężną, która za pierwsze miejsce wyniesie 30 tysięcy dolarów, a za drugie 15 tysięcy dolarów.

Tak prezentuje się podział zespołów na grupy:Polskie drużyny także stoją przed szansą zagrania na Majorze! Drużyny PRIDE i AGO Gaming do aktualnego etapu dostały się poprzez zamknięte kwalifikacje, na których obydwa zespoły zaprezentowały się z naprawdę dobrej strony i pokazały swoje umiejętności. Jako pierwsze do gry ruszyło AGO, które o 10:30 rozpoczęło swój mecz z GODSENT. PRIDE swoją walkę rozpocznie dopiero jutro, a ich mecz z OpTic rozpocznie się o 10:30.

Pierwsze mecze fazy grupowej rozgrywane są w trypie BO1. Z fazy grupowej europejskiego Minora do fazy pucharowej awansuje ekipa z dwoma wygranymi, zaś z dwoma przegranymi odpada. Dwie pozostałe drużyny stoczą bój w meczu decydującym o awans do play-off’ów z drugiego miejsca. Zarówno mecz eliminacyjny jak i decydujący o wyjściu z drugiego miejsca będą miały format BO3.Obydwie drużyny zaszły daleko i wiążą z turniejem dużą nadzieję. Występ podczas Majora to marzenie większości teamów z całego świata, a nasi gracze są bardzo blisko tego wydarzenia. Jak naszym uda się dotrzeć do ostatniego etapu turnieju? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy już w najbliższych dniach. Wszystkie rozgrywki możecie oglądać na kanale Izaka!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.