Minister Czarnek z pomysłem na

Minister Czarnek z pomysłem na "patriotycznego TikToka". Ma kosztować 29 mln zł

Minister Edukacji Przemysław Czarnek ma pomysł na stworzenie platformy z krótkimi filmikami dla młodzieży. "Patriotyczna wersja TikToka" ma nosić nazwę "MeduM" i kosztować... blisko 30 mln złotych.


Sprawę opisuje Gazeta Wyborcza, która dotarła do projektu zleconego przez ministra Czarnka. Mowa o pomyśle na aplikację "MeduM", przeznaczonej dla osób w wieku 12-18 lat. Platforma ma być mocno zainspirowana TikTokiem i Netflixem.

Pomysł na realizację projektu został zlecony do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, gdzie przeprowadzono konkurs na stworzenie aplikacji oraz kilkuset krótkich filmików o tematyce ekonomicznej, historycznej i kulturowej. Łączny koszt tego projektu ma wynieść 29 mln złotych. 7 mln ma kosztować stworzenie platformy, natomiast aż 22 mln ma kosztować realizacja kilkuset materiałów, które trafią jedynie na "MeduM". Trzeba to przyznać wprost - dość dużo.

Źródło: gov.pl


Jak dowiadujemy się z najnowszych informacji, konkurs został już zakończony, a w tym momencie trwa ocena prac dla "Multimedialnej Edukacji Młodzieży". Na tę chwile trudno spodziewać się tego, kiedy zostanie wyłoniony zwycięski projekt, który zostanie finalnie zrealizowany. Pomimo tego, pomysł inicjatywy Ministerstwa Edukacji spotkał się z liczną krytyką.

 Trudno się temu dziwić, bowiem dopiero głośno było o kontrowersyjnej podstawie programowej i podręczniku do HiT (Historia i Teraźniejszość) oraz o działaniach profilu "Okiem Młodych" na TikToku, który został stworzony przez działacza Forum Młodych PiS i członków Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości przy resorcie Zbigniewa Ziobry. W obu przypadkach do młodzieży trafiał przekaz promujący postawy i poglądy bliskie partii rządzącej.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.