Minęło 10 lat od opublikowania

Minęło 10 lat od opublikowania "TNT" - legendarnej parodii Minecraft

Dziesięć lat temu na portalu YouTube ukazał się utwór "TNT" stanowiący parodię Minecraft piosenki "Dynamite". Grzechem byłoby nie cofnąć się pamięcią do tamtych czasów.


Doskonale pamiętam czasy wersji beta Minecrafta i serwery stawiane na Hamachi. Wtedy też debiutowały najpopularniejsze przeróbki wideo nawiązujące do kultowego już sześciennego świata. Nigdy bym nie pomyślał, że ponad dziesięć lat później gra od studia Mojang będzie utrzymywać się na szczycie i przyciągać do siebie kolejne pokolenia użytkowników.

Tak się jednak stało. Minecraft przez ten czas dosyć mocno się zmienił i rozwinął, lecz wydaje mi się, że osoby, które grały w niego kilkanaście (sic!) lat  temu wciąż zdają się myśleć o tym wszystkim z poczuciem nostalgii oraz sentymentu. Cóż, przynajmniej ja tak mam.

Okres 2011-2013 był też dosyć specyficzny jeśli chodzi o kreatywność użytkowników. Powstawały wtedy legendarne parodie muzyczne - najbardziej uznane stworzył influencer (nagrywający Minecrafta do dziś) o pseudonimie Captain Sparklez.Boom na tego typu materiały rozpoczął przez publikację "TNT", czyli parodii utworu "Dynamite" od Taio Cruz. Chyba nie będzie nadużyciem, jeśli powiem, że na tej piosence wychowało się całe pokolenie graczy. Choć osobiście większym sentymentem darzę "Revenge", to historia o materiale wybuchowym też swego czasu była odtwarzana w pętli.O "TNT" zrobiło się głośno kilka dobrych lat temu, kiedy Captain Sparklez musiał zmienić podkład muzyczny ze względu na prawa autorskie. Przez pewien czas trwała wtedy akcja o przywrócenie oryginału. Udało się - powyżej znajdziecie kultową piosenkę wraz z teledyskiem.

Wczoraj (26.11) minęło 10 lat od publikacji klipu uchodzącego dziś za legendarny. Do tej pory obejrzało go 112 milionów użytkowników. Najpopularniejszym materiałem na kanale Captain Sparklez jest wspomniana parodia Minecraft pod tytułem "Revenge", którą odtworzono 255 milionów razy. Posłuchacie ją poniżej.Jeśli darzycie sentymentem tego typu produkcje, to koniecznie w komentarzach dajcie znać o swoich najlepszych wspomnieniach z "pierwszej mody na Minecrafta".

 

Nadal gracie w Minecrafta? Dajcie znać w komentarzach!


 

 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.