Gracze Minecrafta chcą, aby primaaprilisowy żart został w grze już na stałe

Gracze Minecrafta chcą, aby primaaprilisowy żart został w grze już na stałe

Bardzo wielu twórców gier sieciowych rok rocznie decyduje się ubarwić świat gry zabawną aktualizacją z okazji święta Prima Aprilis. Nie inaczej postąpiło studio Mojang, które wprowadziło do Minecrafta funkcję na tyle fajną, iż gracze chcą , aby została w grze już na stałe. 


1 kwietnia do Minecrafta trafiła aktualizacja o nazwie Snapshot 20w14. Wprowadziła ona interesującą możliwość generowania światów na podstawie dowolnego, wpisanego przez nas tekstu. Po napisaniu w książce dowolnego słowa i  wrzuceniu jej do portalu, gra generowała mapę bezpośrednio związaną z wpisaną przez nas frazą, którą mogliśmy odwiedzić przechodząc przez ów portal. Primaaprilisowy żart Mojangu błyskawicznie stał się viralem w społeczności graczy Minecrafta, a ci chętnie zalewali fora oraz social media, odkrytymi przez siebie światami.Nietuzinkowy pomysł deweloperów spodobał się graczom do tego stopnia, iż bardzo wielu z nich domaga się, aby możliwość tworzenia światów za pomocą tekstu została w grze już na stałe. Głosy popierające ten pomysł są obficie nagradzane lajkami, co widać choćby na podstawie wpisu użytkownika Triple A Frog , który przekroczył już 5000 polubień:

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.