Minecraft z ogromnymi zmianami. Góry staną się bardziej realistyczne

Minecraft z ogromnymi zmianami. Góry staną się bardziej realistyczne

Nadchodząca aktualizacja gry Minecraft (oznaczona numerem 1.17) odwróci o 180 stopni generator terenów górzystych. Będą one bardziej realistyczne.


W Minecrafcie mogliśmy do tej natrafić na wyżyny, lecz na miano gór raczej nie zasługiwały (choć potocznie się tak zwykło je nazywać). Jak się okazuje, zespół odpowiedzialny za produkcję postanowił nieco zmodyfikować generator terenów górzystych.

Ma się to stać w wersji 1.17 produkcji. Na co muszą przygotować się użytkownicy? Przede wszystkim na obecność ogromnych łańcuchów górskich, których przykłady możecie zobaczyć poniżej. Proces ich generowanie ma być dosyć realistyczny - u dołu wystąpią rzadkie lasy, a im dalej wzwyż, tym przestrzeń okaże się pustsza. Na szczytach ujrzymy wyłącznie śnieg. Nie zabraknie kozłów oraz zjawisk lawinowych.

Źródło: Mojang


Źródło: Mojang


Źródło: Mojang


Trzeba przyznać, iż całość prezentuje się okazale. Warto jednak wspomnieć, że dotychczasowe wzniesienia nie znikną z gry. Ich nazwa zostanie zmieniona na Extreme Hills i nadal będzie można je odnaleźć w sześciennym świecie. Eksploracja terenu stanie się więc jeszcze bardziej zróżnicowana.

Dodatkowo pojawią się nowe przedmioty, potwory oraz bloki. Naprawione zostaną także liczne błędy. Jeśli jesteście zainteresowani szczegółowym opisem aktualizacji, to zajrzyjcie na specjalny post umieszczony w serwisie Reddit.

Aktualizacja 1.17 znajduje się obecnie w fazie beta testów. Do końcowych użytkowników ma trafić tego lata - zarówno w wersji Bedrock, jak i Java.

 

Co sądzicie o nadchodzących zmianach w Minecrafcie? 


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.