Minecraft z nowym przedmiotem, który znacznie ułatwia podróżowanie

Minecraft z nowym przedmiotem, który znacznie ułatwia podróżowanie

Minecraft wzbogacił się właśnie o przedmiot Recovery Compass, który znacznie ułatwi graczom podróżowanie. Ponadto najnowsza wersja testowa gry zawiera biom Mangrove Swamp. 


Wielkimi krokami zbliża się kolejna aktualizacja gry Minecraft. Została ona nazwana The Wild i wprowadzi mnóstwo nowości - przedmioty, potwory, obszary do eksploracji itd. Deweloperzy regularnie udostępniają kolejne informacje na jej temat, chociażby za pośrednictwem snapshotów.

Jeden z nich (oznaczony numerem) 22w14a trafił właśnie do wersji Java produkcji. Wprowadza on naprawdę ciekawe usprawnienia - między innymi przedmiot Recovery Compass, który znacząco różni się od tradycyjnego kompasu obecnego od dawna w grze. Wskazuje on bowiem ostatnie miejsce, w którym zginął użytkownik.

Źródło: Minecraft Wiki


Co ciekawe, jeśli umarliśmy w innym wymiarze niż ten, w którym obecnie się znajdujemy, to igły kompasu zaczną obracać się w losowy sposób. Przedmiot można z kolei stworzyć wykorzystując jeden standardowy kompas i 8 przedmiotów o nazwie Echo Shards.

Źródło: Minecraft Wiki


Nie da się ukryć, że taki Recovery Compass może okazać się naprawdę przydatnym dodatkiem i społeczność graczy jest tego samego zdania. Przyda się on szczególnie tym osobom, które naprawdę sporo podróżują. Przedmiot pojawi się w stabilnej wersji gry już podczas tegorocznego okresu wakacyjnego.

Wtedy bowiem wyznaczono datę premiery aktualizacji 1.9 The Wild. Pozostaje więc uzbroić się w odpowiednią dawkę cierpliwości.

 

Gracie jeszcze w Minecrafta? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.