Minecraft z nową mapą symulującą pandemię

Minecraft z nową mapą symulującą pandemię

Firma Mojang niejednokrotnie już udowodniła, że Minecraft może być bardzo przyzwoitym narzędziem edukacyjnym. Na oficjalnej stronie gry pojawiła się informacja o powstaniu nowego trybu gry - Blockdown, z pomocą którego młodsi gracze mogą uzmysłowić sobie realne zagrożenie spowodowane koronawirusem.


Wspomniany tryb został dodany jako darmowa zawartość do pobrania do Minecrafta w wersji Java, a główną jego funkcją jest możliwość przeprowadzenia symulacji pandemii. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest firma AKQA (All Known Question Answered), która stworzyła tryb w ramach akcji #TommorowTogether. Blockdown pozwala graczowi na obserwację rozprzestrzeniającej się pandemii, z pomocą czytelnego porównania wirusa do epidemii zombie, a głównym celem gracza jest jej powstrzymanie.Twórcy podkreślają, że nie jest to oczywiście realne odzwierciedlenie problemu, jednak ma na celu uzmysłowienie tym najmłodszym graczom, jak działa mechanika rozprzestrzeniającego się wirusa. Główną lokacją mapy jest wieża, w której gracz ma do dyspozycji kilka dźwigni, z pomocą których może wpływać na otoczenie oraz obserwować efekty podejmowanych decyzji. Dookoła znajdują się zarówno chorzy (zombie), jak i zdrowi mieszkańcy, których los zależeć będzie od skuteczności naszych działań izolacyjnych. Tryb pozwala również na wcielenie się w rolę pracownika sztabu medycznego w znajdującym się pod wieżą szpitalu. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.