Minecraft wygenerował na YouTube... bilion wyświetleń!

Minecraft wygenerował na YouTube... bilion wyświetleń!

Ogłoszono, że filmy dotyczące gry Minecraft zostały obejrzane na YouTube ponad bilion razy. Z tej okazji twórcy platformy przygotowali animowany filmik skupiający się na tej grze.


Z całą pewnością nie ma gracza, który nie słyszał by o Minecrafcie. Produkcja ta stała się fenomenem na skalę światową. Pobiła wiele rekordów m.in. jest najlepiej sprzedającą się grą w historii. Teraz może szczycić się czymś jeszcze - łączne wyświetlenia filmików dotyczące Minecrafta przekroczyły bilion wyświetleń na YouTube!

Co ciekawe, pierwszy filmik o tematyce Minecrafta został wstawiony na YouTube w 2009 roku. Natomiast dzisiaj możemy odkryć z kategorii około 35 000 kanałów, które tworzone są z ponad 150 państw. Nic więc dziwnego, że społeczność Minecrafta należy do jednej z największych na YouTube. Do najpopularniejszych twórców, których platforma szczególnie wyróżniła, należą:

Aphmau, BriannaPlayz, CaptainSparklez, Chandler Hallow, Chris Tyson, DanTDM, Dream, Element Animation, Felipe Neto, Fuze III, GeorgeNotFound, GermanLetsPlay, Grian, JeromeASF, Julia MineGirl, Karl Jacobs, LazarBeam, Logdotzip, Maizen, Mikecrack, MrBeast, Mumbo Jumbo, Noxcrew, PewDiePie, Plech, PrestonPlayz, 잠뜰, Spark Universe, stampylonghead, Techno Gamerz, Teweran, Tex HS, TryHardNinja, VEGETTA777.

Susan Wojcicki - CEO YouTube - powiedziała w jednym z wywiadów:
Twórcy gier są niezwykle ważną częścią społeczności YouTube. Twórcy na całym świecie tworzą własne atrakcyjne treści z Minecraftem. Uwielbiamy pokolenie budowniczych stworzonych przez Minecraft i YouTube i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co będzie dalej.Z okazji tego szczególnego dla społeczności Minecrafta momentu przygotowano powyższy 2-minutowy filmik. Ma być on ukłonem stronę twórców treści na YouTube oraz przede wszystkim podziękowaniem widzom za budowanie tej społeczności. W tle rozbrzmiewa piosenka "We built this city", która wspaniale oddaje klimat gry.

Oprócz tego zespół YouTube Culture & Trends stworzył specjalną stronę internetową, gdzie odnaleźć możemy wiele danych dotyczących głównych trendów, twórców i filmów. Znajdują się tam też tematyczne artykuły. A dzięki współpracy z twórcami, gracze mogą otrzymać darmowy pakiet skórek YouTube Creator Skin Pack z awatarami wybranych twórców Minecraft na YouTube.
„Całą karierę zawodową jestem związany z branżą gier i to niesamowite obserwować, jak wzrosła popularność Minecrafta od czasu pojawienia się tej gry na rynku. Pamiętam, jak pracowałem z YouTuberem SeaNanners w Machinima, kiedy po raz pierwszy zagrał w Minecrafta i udostępnił to na YouTube -  już wtedy zainteresowanie grą było ogromne. To niesamowite, że z roku na rok wciąż rośnie. Minecraft od wielu lat jest najchętniej oglądaną grą, a to, że treści z nim związane zostały obejrzane już bilion razy jest ogromnym sukcesem. Gratuluję Mojang, Microsoft i całej społeczności graczy na YouTube!” - Ryan Wyatt, Global Head of Gaming, YouTube.
Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.