Minecraft w Korei Południowej tylko dla pełnoletnich. Gracze protestują

Minecraft w Korei Południowej tylko dla pełnoletnich. Gracze protestują

Obowiązujące w Korei Południowej prawo wyłączające przyczyniło się do tego, iż Minecraft stał się tam grą dla osób powyżej 19 roku życia. Wskutek takiego obrotu spraw młodsze osoby nie mogą w ogóle włączyć produkcji.


Korea Południowa w 2011 roku wprowadziła na terenie kraju prawo wyłączające. Ma ono w domyśle chronić osoby niepełnoletnie oraz zniechęcać ich do nocnego siedzenia przed komputerami. Polega ono na tym, iż użytkownicy poniżej 19 roku życia nie mają dostępu do gier pomiędzy północą a godziną 6:00 rano.

Deweloperzy muszą więc prowadzać specjalne ograniczenia czasowe dla tamtejszych konsumentów. Niektórzy z nich poszli jednak na skróty i po prostu podnieśli minimalny próg wiekowy swoich usług, przez co młodzież utraciła do nich dostęp. Przykładem jest oprogramowanie Xbox Live.

Co to ma wspólnego z Minecraftem? Ano chociażby to, iż od niedawna do uruchomienia gry w wersji Java Edition należy połączyć swój profil z kontem Microsoft. Wskutek tego osoby poniżej 19 roku życia nie mogą w ogóle korzystać już z dobrodziejstw globalnego hitu.Taki obrót spraw nie spodobał się rzecz jasna południowokoreańskim mieszkańcom. Pojawiła się nawet specjalna petycja przeciwko prawu wyłączającemu, którą podpisało już ponad 15 tysięcy osób. Nie wiadomo jednak czy coś to da.

Microsoft poinformował, iż pracuje już nad stosownym rozwiązaniem dla Korei Południowym. Do czasu gdy go nie wprowadzi, kraj jest jedynym miejscem na świecie, gdzie w Minecrafta mogą zagrać tylko dorośli.

 

Gracie jeszcze w Minecrafta? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.