Minecraft postanowił uczcić pamięć po Technoblade

Minecraft postanowił uczcić pamięć po Technoblade

Przedwczoraj informowaliśmy was o śmierci popularnego YouTubera znanego pod nazwą Technoblade. Odejście 23-latka, którego subskrybowało ponad 10 mln widzów, postanowił teraz uczcić Minecraft.


Młody YouTuber od wielu lat znany był z działalności związanej z grą Minecraft i można śmiało powiedzieć, że był jednym z topowych twórców tej produkcji na świecie. Nie bez powodu zatem, jegoś śmierć postanowił uczcić Mojang. Jedną ze zmian jest nowa grafika w launcherze Minecraft, która przedstawia znak rozpoznawczy ze skina Technoblade - złotą koronę.

 Oprócz tego, pojawił się także pomysł dodania jeszcze jednej nowości w samej rozgrywce, polegający na tym, że jeśli nazwiemy znacznik nickiem "Technoblade" i zastosujemy go na śwince, zwierze otrzyma złotą koronę ze skinu twórcy. Ten pomysł zyskał znaczny rozgłos na Reddicie, gdzie Mojang skomentował, że pracuje nad dodatkowym uczczeniem YouTubera. W internecie pojawiły się nawet zdjęcia, jak miałoby to wyglądać, a sam pomysł doczekał się nawet oficjalnej petycji.O dodanie hołdu wobec 23-latka w grze apelowali widzowie Technoblade oraz inni twórcy YouTube. Po wprowadzeniu zmian przez Mojang, wielu z nich doceniło ten gest, który teraz będzie przypominał graczom Minecraft o działalności zmarłego YouTubera.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.