Minecraft Classic od dziś na przeglądarkach!

Minecraft Classic od dziś na przeglądarkach!

Z okazji dziesiątej rocznicy gry Minecraft, która niewątpliwie posiada status kultowej, Mojang postanowił wypuścić Minecraft Classic w wersji na przeglądarki internetowe. 


Aby uczcić okrągłą, 10. rocznicę wydania tego niezwykle popularnego tytułu, deweloper Mojang udostępnił na przeglądarki Minecraft Classic, który wiernie oddaje stan, w jakim gra znajdowała się zaraz po uruchomieniu w 2009 roku. Co ciekawe, replika rozgrywki jest na tyle wierna, że zawiera wszystkie błędy, jakie towarzyszyły graczom na samym początku.Do dyspozycji mamy więc zaledwie 32 bloki, a całości towarzyszy niezgrabny interfejs użytkownika oraz wszelkie niedociągnięcia. Ale z drugiej strony, to właśnie te cechy mają szansę przyciągnąć zwolenników gier retro i surowej stylistyki, nawet jeżeli to tylko przeglądarkowa ciekawostka. Nowe światy generują się stosunkowo szybko, a dodatkowo istnieje opcja zaproszenia przyjaciół do wspólnej zabawy na stworzonej przez nas mapie.

Aby zagrać w Minecraft Classic w przeglądarce przejdź pod ten adres.

Na przestrzeni dziesięciu lat Minecraft przeszedł kolosalne zmiany. Choćby dlatego warto na chwilę zasiąść przed przeglądarkową wersją i przekonać się, od czego marka zaczynała swoje podboje. Miliony sprzedanych kopii, mnogość platform, wykupienie marki przez Microsoft. Mimo długiej egzystencji na rynku gier wideo, Minecraft zdaje się w ogóle nie starzeć, a co więcej przyciągać do siebie kolejne młode pokolenia, co stanowi swoisty fenomen. Ma nawet powstać wersja gry w rozszerzonej rzeczywistości, o czym niedawno pisaliśmy.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu