Ogłoszono Minecraft Earth - grę mobilną w stylu Pokemon GO!

Ogłoszono Minecraft Earth - grę mobilną w stylu Pokemon GO!

Kilka dni temu informowaliśmy was o pierwszym trailerze Microsoftu z gry mobilnej Minecraft w wersji AR. Dziś projekt został oficjalnie ogłoszony pod nazwą Minecraft Earth!


Gry w rozszerzonej rzeczywistości nie są na ten moment czymś popularnym. Niebywałym sukcesem okazał się rzecz jasna Pokemon GO, który szybko odszedł w niepamięć. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce Minecraft Earth zostanie kolejnym hitem po głośnym projekcie Niantic Labs. Dziś został opublikowany oficjalny trailer gry od Microsoftu! Oto on:W grze przy wykorzystaniu nakładki AR nałożonej na świat rzeczywisty rejestrowany aparatem smartfona, będziemy mogli robić prawie wszystko to, co znamy z desktopowej wersji gry. Będziemy mogli m.in. zbierać surowce, budować własne konstrukcje oraz eksplorować budowle stworzone przez innych graczy.Gra będzie w pełni wykorzystywać otaczające nas życie. W lesie będziemy mieli możliwość ścięcia większej ilości drzew, nad jeziorem łowienia ryb, a w mieście eksplorowania konstrukcji graczy.  Na ten moment o grze wiadomo niewiele więcej. Bardzo istotny jest fakt, że będzie ona dostępna za darmo, zarówno dla użytkowników Androida jak i iOS'a. Logowanie będzie następowało natomiast przy użyciu konta Microsoft. Czekacie na premierę produkcji?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.