Minecraft: Dungeons - pierwszy dodatek już w lipcu

Minecraft: Dungeons - pierwszy dodatek już w lipcu

Firma Mojang poinformowała właśnie, że pierwsze DLC do gry Minecraft: Dungeons ukaże się w lipcu 2020 roku i nosić będzie nazwę "Jungle Awakens". Przy okazji zapowiedziano również drugie rozszerzenie - "Creeping Winter".


Niemalże tydzień minął od premiery Minecraft Dungeons. Produkcja spotkała się ze sporym zainteresowaniem graczy i otrzymała stosunkowo pozytywne opinie - także od krytyków. Posiadaczy gry z pewnością ucieszy fakt, że już niedługo udostępniony zostanie do niej pierwszy dodatek.

Taką wieścią podzielili się z użytkownikami deweloperzy ze studia Mojang. Akcja rozszerzenia o nazwie "Jungle Awakens" umiejscowiona zostanie rzecz jasna w dżungli. Do dyspozycji konsumentów udostępnione zostaną nowe przedmioty, 3 misje oraz tematyczni wrogowie. 

Zrzut ekranu z dodatku "Jungle Awakens" l Źródło: Mojang


DLC ukaże się w lipcu, lecz konkretna data, jak i cena nie są znane. Przy okazji dowiedzieliśmy się także o kilku innych interesujących szczegółach. Już niedługo światło dzienne ujrzeć ma darmowa aktualizacja umożliwiająca granie z osobami posiadającymi Minecraft: Dungeons na innych platformach oraz wprowadzająca bliżej nieokreśloną zawartość.

W tym roku pojawi się jeszcze drugi dodatek zatytułowany "Creeping Winter". O nim nie wiemy jeszcze nic. Warto zaznaczyć, że za DLC nie będą musiały płacić osoby posiadające Hero Edition podstawowej wersji gry.

 

Co sądzicie o pierwszym dodatku do Minecraft: Dungeons? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.