Microsoft zadecydował o losie Windows Phone!

Microsoft zadecydował o losie Windows Phone!

Czy ktoś go jeszcze w ogóle pamięta? Ten dziwny, kafelkowy system, który zainstalowany był na dziwnych, kanciastych telefonach, najczęściej Nokiach. Jeszcze parę lat temu można było go spotkać dosyć często, tak dzisiaj osoba z telefonem z systemem Windows stanowi niemały rarytas. Windows Phone wyginął tak jak niektóre gatunki zwierząt. O ile tych drugich szkoda, tak kwestia Windows Phone'a jest dyskusyjna. Jakie jest stanowisko Microsoftu?


Joe Belfiore, wice prezydent systemów operacyjnych Microsoftu, w serii wpisów dał do zrozumienia, że Windows Phone umarł. Joe zapytany, czy nie będą już wspierać osób posiadających Windows Phone, odparł, że oczywiście ciągle będą wspierać Windows Phone, naprawiać błędy, ulepszać bezpieczeństwo, ale tworzenie nowych dodatków i sprzętu nie będzie już najważniejsze. Oto oryginalny tweet:
Po tym wpisie stało się jasne, że Windows Phone przechodzi w stan spoczynku i będzie już jedynie w trybie serwisowym, który skupia się jedynie na utrzymaniu stabilności oprogramowania dla obecnych użytkowników.


Windows Phone tak naprawdę martwy był już od dawna, chociaż Microsoft nigdy tego oficjalnie nie przyznał. Co ciekawe Joe Belfiore oraz Bill Gates już wcześniej zmienili Windows Phone'a na Androida, co jest dość wymownym gestem porażki. Microsoft twierdzi, że główną przyczyną porażki Windows Phone był brak wsparcia ze strony twórców, którzy nie chcieli inwestować w tę platformę z powodu małej liczby użytkowników oraz problemów ze sklepem z aplikacjami.


A jakie są wasze odczucia po "śmierci" Windows Phone? Używaliście go kiedyś? A może cały czas używacie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.