Microsoft ukazał Minecrafta w 4K - tak wygląda!

Microsoft ukazał Minecrafta w 4K - tak wygląda!

Dzisiaj mija ostatni dzień targów E3 2017, a za nami pełno ekscytujących zapowiedzi, gameplayów i wielu innych nowin ze świata gier. Microsoft w tym roku postanowił wziąć się za... Minecrafta. Swoje stanowisko wobec wznawiania tematu klockowej zabawy twórcy argumentują wprowadzeniem 4K, które ma według nich odświeżyć i podtrzymać żywot sandboxa na o wiele dłużej.


Firma Microsoft zaprezentowała w tym roku za "zamkniętymi drzwiami" kilka gier, które uaktualniono do wersji 4K tylko dla konsoli Xbox One X. Co bardzo ciekawe, mimo świetnego "Gears oo War 4" i kilku innych, to produkcja Mojanga mocno i wyraźnie wybiła się z pod szeregu i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Już jesienią będziemy mogli pobrać bezpłatną wersję 4K oraz dokupić za grosze pakiet Super Duper Graphics Pack, który zmienia Minecrafta, wręcz można by powiedzieć, w odmienną grę.


Widać, że Microsoft w tym roku dużo władowuje w swoją wykupioną 3 lata temu grę. Spore uaktualnienie "Better Together", które zapowiadane jest od jakiegoś czasu będzie miało w dodatku czym się popisać jeśli chodzi o grafikę. Przeniesienie Mincerafta na inny silnik pozwoli na o wiele większe możliwości, włączając w to zabawę w VR. To wszystko oznacza tylko, że już niedługo ta popularna, mająca multum zwolenników, ale i tyle samo przeciwników produkcja stanie się całkiem innym doświadczeniem i to na wielu urządzeniach i platformach.


Pakiet Super Duper Graphics przyniesie jeszcze bardziej zaktualizowaną wersję Minecrafta, wraz z podniesionymi szynami na torach, zaznaczonymi na krawędziach bloków, falującą wodą czy wyraźnymi refleksami. Aktualizacja w formacie 4K będzie bezpłatna, ale pakiet Super Duper Graphics, jednak będzie płatny, chociaż Microsoft nadal myśli nad ceną.

Jak podoba Wam się Minecraft w 4K? Czy tego typu zmiany podtrzymają "świat z klocków" na dłużej? Piszcie!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl