Microsoft ukazał Minecrafta w 4K - tak wygląda!

Microsoft ukazał Minecrafta w 4K - tak wygląda!

Dzisiaj mija ostatni dzień targów E3 2017, a za nami pełno ekscytujących zapowiedzi, gameplayów i wielu innych nowin ze świata gier. Microsoft w tym roku postanowił wziąć się za... Minecrafta. Swoje stanowisko wobec wznawiania tematu klockowej zabawy twórcy argumentują wprowadzeniem 4K, które ma według nich odświeżyć i podtrzymać żywot sandboxa na o wiele dłużej.


Firma Microsoft zaprezentowała w tym roku za "zamkniętymi drzwiami" kilka gier, które uaktualniono do wersji 4K tylko dla konsoli Xbox One X. Co bardzo ciekawe, mimo świetnego "Gears oo War 4" i kilku innych, to produkcja Mojanga mocno i wyraźnie wybiła się z pod szeregu i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Już jesienią będziemy mogli pobrać bezpłatną wersję 4K oraz dokupić za grosze pakiet Super Duper Graphics Pack, który zmienia Minecrafta, wręcz można by powiedzieć, w odmienną grę.


Widać, że Microsoft w tym roku dużo władowuje w swoją wykupioną 3 lata temu grę. Spore uaktualnienie "Better Together", które zapowiadane jest od jakiegoś czasu będzie miało w dodatku czym się popisać jeśli chodzi o grafikę. Przeniesienie Mincerafta na inny silnik pozwoli na o wiele większe możliwości, włączając w to zabawę w VR. To wszystko oznacza tylko, że już niedługo ta popularna, mająca multum zwolenników, ale i tyle samo przeciwników produkcja stanie się całkiem innym doświadczeniem i to na wielu urządzeniach i platformach.


Pakiet Super Duper Graphics przyniesie jeszcze bardziej zaktualizowaną wersję Minecrafta, wraz z podniesionymi szynami na torach, zaznaczonymi na krawędziach bloków, falującą wodą czy wyraźnymi refleksami. Aktualizacja w formacie 4K będzie bezpłatna, ale pakiet Super Duper Graphics, jednak będzie płatny, chociaż Microsoft nadal myśli nad ceną.

Jak podoba Wam się Minecraft w 4K? Czy tego typu zmiany podtrzymają "świat z klocków" na dłużej? Piszcie!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!