Microsoft Teams już wkrótce z wielkimi zmianami

Microsoft Teams już wkrótce z wielkimi zmianami

W tym roku wiele osób zostało zmuszonych do nauki lub pracy zdalnej przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Naturalny jest więc wzrost popularności platform takich jak Microsoft Teams. Jednak właśnie przez to coraz widoczniejsze stają się wady funkcji tego komunikatora.


Obecnie jedną z nich jest brak możliwości obsługi kilku kont jednocześnie. Na szczęście na oficjalnym forum użytkowników aplikacji potwierdzono, że trwają prace nad taką opcją i będzie na bieżąco rozbudowywana. Ułatwi ona pracę wielu rodzinom, w których kilka osób korzysta z jednego komputera. Będą mogli już niedługo łatwo przełączać się między kontami.

Źródło: microsoftteams.uservoice.com


Od kiedy dostępna będzie ta opcja? W harmonogramie działania dla platformy Microsoft 365 widnieje informacja, że miałaby się ona pojawić w aplikacji jeszcze w grudniu tego roku. W pierwszej kolejności będzie dostępna w instalacyjnych wersjach komunikatora na Windowsa i macOS-a.

Na początku będzie można wyłącznie korzystać z konta prywatnego i szkolnego/zawodowego. Chwilowo nie wiadomo kiedy i w jakim zakresie byłoby to rozbudowane. Prawdopodobnie z czasem będzie można korzystać z wielu kont zawodowych.

Źródło: Windows Latest


Dodatkowo, oprócz obsługi wielu użytkowników z jednego urządzenia, producent zapowiada nowy interfejs oraz nowy mechanizm wyciszania dźwięków otoczenia. Oba uaktualnienia zaplanowane są na przełom listopada i grudnia.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.