Microsoft szykuje rewolucyjnego następcę Xboksa One

Microsoft szykuje rewolucyjnego następcę Xboksa One

Najnowszy raport Brada Samsa na temat dziewiątej generacji konsol ujawnia sporo ciekawych informacji, które jeśli okażą się prawdą, to mogą zmienić rynek wirtualnej rozrywki.


A prawdą okazać się mogą, ponieważ redaktor serwisu Thurrott jest dość pewnym źródłem informacji. Raport Samsa wskazuje na to, że Microsoft wypuści rodzinę konsol zwanych Projektem Scarlett. Jest to nazwa kodowa dla dwóch nowych urządzeń od Microsoftu. Jedno z nich to tradycyjny następca Xboksa One, drugie to natomiast innowacyjne urządzenie do streamingu gier.Tradycyjna konsola ma oferować oczywiście lepsze osiągi niż Xbox One i jeśli chodzi o nią, to na tę chwilę nie jawi się ona jako coś unikatowego. Inaczej natomiast wygląda sytuacja z tzw. Scarlett Cloud, który miałby być tańszy i mniej wydajny dla klasycznych zastosowań. Byłaby to bowiem platforma przeznaczona do streamingu gier, która działałaby podobnie do platformy chmurowej Microsoft Azure. Przełożyłoby się to na mniejsze opóźnienia w grach sieciowych oraz wyższą jakość rozgrywki. Według raportu usługa streamowania mogłaby zostać rozszerzona na inne urządzenia produkowane przez Microsoft.

Jeśli raport Samsa pokrywa się z prawdą i Microsoft wraz z dziewiątą generacją konsol rozpocznie erę grania w chmurze i przede wszystkim wniesie je na odpowiednio jakościowy poziom, to będzie można mówić o niemałej rewolucji w świecie gier wideo.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.