Microsoft pracuje nad sklepem bez pracowników!

Microsoft pracuje nad sklepem bez pracowników!

Microsoft naprawdę pracuje nad autonomicznym sklepem. Co więcej, zamiast najnowszego Windowsa czy pakietu Office kupicie w nim szynkę czy proszek do prania, a to wszystko bez obsługi ani jednego człowieka.


Jest to bliźniaczy pomysł do tego, który Amazon już jakiś czas temu zrealizował. Co więcej, jest on na tyle bliźniaczy, że Microsoft zatrudnił jednego z głównych projektantów autonomicznego sklepu Amazon Go.

Czego więc można się spodziewać po autonomicznym sklepie od Microsoftu? Bardzo podobnej funkcjonalności, co w Amazon Go. To oznacza, że w sklepie nie będzie żadnych pracowników, a płatność za produkty najprawdopodobniej odbędzie się zdalnie za pośrednictwem karty płatniczej.Aktualnie Microsoft pracuje nad pomysłem wbudowania kamer z systemem rozpoznawania produktów do wózków sklepowych. Zewnętrzne firmy natomiast pracują nad automatycznymi kasami, które miałyby bazować na rozwiązaniach w chmurze oferowanych przez koncern.

Technologią zastosowaną w kamerach ma być Kinect, czyli popularny kiedyś kontroler ruchowy stosowany w konsolach Xbox. Ma on zostać odpowiednio zaprojektowany dla rozwiązania Azure AI, a jego kluczowe elementy będą wykorzystane w budowie systemu kontroli zakupów.

Wygląda więc na to, że na rynku autonomicznych sklepów pojawił się drugi konkurent w postaci Microsoftu. To bardzo dobra wiadomość, bo sytuacja, w której Amazon Go miałoby monopol w tym rejonie gospodarki, oczywiście nie byłaby korzystna.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.