Microsoft kupił Activision Blizzard!

Microsoft kupił Activision Blizzard!

Kilka chwil temu Microsoft oficjalnie potwierdził zakup Activision Blizzard. Transakcja opiewa na blisko 70 miliardów dolarów i jeśli zostanie zaakceptowana przez odpowiednie organy, zostanie największą w historii branży gier komputerowych. 


Amerykański gigant w najnowszym komunikacie przekazał, że przejęcie Activision Blizzard nastąpiło poprzez transakcję gotówkową. Firma zakupiła akcje o łącznej wartości 68,7 miliarda dolarów (95 dolarów za akcję). Poprzez zakup firma z Redmond stała się także właścicielem King, czyli twórców Candy Crush.O konsekwencjach transakcji Microsoft pisze w następujący sposób:
Po finalizacji transakcji zaoferujemy jak najwięcej gier Activision Blizzard w ramach Xbox Game Pass i PC Game Pass: zarówno tytułów nowych, jak i gier z niesamowitego katalogu Activision Blizzard. Ogłosiliśmy również dzisiaj, że Game Pass ma teraz ponad 25 milionów subskrybentów. Jak zawsze z niecierpliwością czekamy na dalsze dodawanie wartości i więcej wspaniałych gier do Game Pass. Fantastyczne marki Activision Blizzard przyspieszą również nasze plany dotyczące grania w chmurze, umożliwiając większej liczbie osób z większej liczby miejsc na całym świecie uczestnictwo w społeczności Xbox przy użyciu telefonów, tabletów, laptopów i innych urządzeń, które już posiadacie. Gry Activision Blizzard są dostępne na różnych platformach i planujemy nadal wspierać te społeczności w przyszłości.

Co uważacie o decyzji Microsoftu? Piszcie w kometarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.