Microsoft wie, jak możesz uszczęśliwić bliskich!

Microsoft wie, jak możesz uszczęśliwić bliskich!

Po latach oczekiwań użytkownicy konsol Xbox One w końcu doczekali się  wymaganej zmiany. Microsoft Store dodał możliwość zakupienia wybranej przez siebie gry w prezencie dla innej osoby. Niektórzy twierdzą, że firma spadła im jak gwiazdka z nieba, gdyż niedługo nadejdą święta, a wraz z nimi rozpocznie się szał zakupowy. 


Opcja kupowania prezentów w postaci gier nadeszła wraz z  najnowszą aktualizacją. Od teraz nasi znajomi z Xbox Live lub posiadacze konta Microsoft mogą zostać obdarowani przez nas upominkiem w postaci gry. Amerykański gigant z Redmond w końcu zakończył erę, w której jedyną możliwością otrzymania od kogoś prezentu była zakupiona przez niego płyta lub karta prepaid ze złotówkami, dzięki której musieliśmy osobiście zakupić wymarzony tytuł.

Brzmi wspaniale, ale jest drobny haczyk. Na szczęście może on dotyczyć jedynie wąskiego grona osób. Otóż należy zwrócić uwagę na to, jaki region przypisany jest w ustawieniach osoby, która ma zostać przez nas obdarowana. Gra nie zadziała, jeżeli użytkownik z Polski będzie chciał ją dać komuś z zagranicy i na odwrót.Zatem jak zakupić prezent w formie gry? To bardzo proste. Na początku należy otworzyć sklep Microsoft i znaleźć wybraną  na upominek grę. Wtedy naszym oczom ukaże się nowy przycisk "Kup jako upominek". Po naciśnięciu należy wybrać, komu chcemy przekazać prezent. Do wyboru będziemy mieli naszego znajomego z Xbox Live lub osobę posiadającą konto Microsoft. Na koniec należy tylko zapłacić, w tym celu można posłużyć się kartą płatniczą, środkami przedpłaconymi lub PayPalem. Wybrana osoba otrzymuje klucz drogą mailową. Potem wystarczy już tylko przepisać go w Microsoft Store w zakładce "Wpisz kod".

Na ten moment możliwość obdarowania kogoś upominkiem w postaci gry została wprowadzona jedynie na konsolach Xbox One. Z czasem firma Microsoft ma poszerzyć tę możliwość o pozostałe urządzenia z Windowsem 10 na pokładzie. Nie wiadomo jednak, kiedy to dokładnie nastąpi, jednakże wiadome jest, że tym razem firma nie będzie nam kazała tyle czekać.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.