Messenger znów kradnie funkcję od Snapchata!

Messenger znów kradnie funkcję od Snapchata!

Nie od dziś wiadomo, że konkurencja pomiędzy gigantami - Facebookiem i Snapchatem jest ogromna. Serwisy wymyślają coraz nowsze aktualizacje, aby przyciągnąć do siebie jak najwięcej użytkowników. Jednak, jak się okazuje, nie trzeba ciągle wymyślać nowych rozwiązań, można zwyczajnie ukraść je od przeciwnika.


Messenger znany jest już z tego, że wprowadził kilka funkcji zbliżonych do tych, które wcześniej oferowały inne serwisy. Teraz znany komunikator postanowił skopiować kolejną rzecz - Snappassę. Funkcja na Snapchacie polega na tym, że jeżeli  codziennie wymieniamy się zdjęciami ze znajomym, to aplikacja nagrodzi nas za to specjalną ikoną, obok której wyświetla się liczba dni, przez które bez przerwy powyżej 24 godzin, wysyłamy sobie zdjęcia.

W Messengerze funkcja byłaby zmodyfikowana o tyle, że nagroda w postaci ikony przyznawana byłaby za codzienne pisanie wiadomości z drugim użytkownikiem. Co ciekawe, komunikator sam będzie przypominał nam, aby wysłać wiadomość, zanim upłynie limit czasu - jeżeli tego nie zrobimy, ikona zostanie utracona.To nie pierwszy przypadek, kiedy komunikator stworzony przez Facebook zapożycza funkcje od konkurencji. Najlepszymi przykładami są filtry do zdjęć oraz kody, które możemy zeskanować, aby dodać użytkownika do znajomych.

Takie "inspirowanie się" Messengera nie jest wbrew pozorom dobre. Wkrótce doprowadzi to do stanu, kiedy wszystkie aplikacje będą miały identyczne funkcje. Wtedy istnienie Snapchata, czy innych, mniejszych aplikacji przestanie mieć sens. Mamy nadzieję, że komunikator się opamięta i zaprzestanie kopiowania funkcji od innych.

Funkcja aktualnie jest w fazie testów, ale prawdopodobnie już niedługo stanie się dostępna dla wszystkich użytkowników Messengera.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl