Messenger: nadchodzi integracja z Instagramem

Messenger: nadchodzi integracja z Instagramem

Zapowiedziano integrację czatów grupowych pomiędzy Messengerem a Instagramem. Poza tym przedstawiono szereg innych nowości nadchodzących do popularnego komunikatora.


Facebook regularnie stara się wprowadzać do swoich usług funkcje mające na celu ich integrację. Niedawno doczekaliśmy się m.in. zaimplementowania Messengera do Instagrama. Do tej pory obsługiwane były jednak wyłącznie konwersacje 1 na 1.

Jak się jednak okazuje, do tego grona dołączyły właśnie czaty grupowe. Osoby posiadające dostęp do Messengera na Instagramie mogą teraz dołączać do grupowych konwersacji (lub je tworzyć) niezależnie od platformy, z której korzystają.

Źródło: Facebook


Nowość można z pewnością uznać za przydatną, lecz warto mieć na uwadze, że spora część osób jeszcze nie może korzystać z komunikatora na Instagramie. Grupowe czaty nie obejmą standardowych DM-ów.

To jednak nie wszystkie nowości wdrożone do Messengera. Pojawi się także możliwość tworzenia ankiet (zarówno w prywatnych wiadomościach na Instagramie, jak i zintegrowanym komunikatorze) oraz znacznik pisania na grupowych konwersacjach.

Źródło: Facebook


Nie mogło także zabraknąć zupełnie nowych motywów - jeden z nich to Cottagecore, a drugi stanowi inspirację okładką nowego albumu J Balvina. Dodatkowo Facebook przygotował paczkę dla fanów astrologii - w jej skład wchodzi motyw czatu, efekt AR oraz pakiet naklejek.

Nowości powinny pojawić się u wszystkich użytkowników w przeciągu kilku nadchodzących tygodni.

 

Co sądzicie o nowościach na Messengerze? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.