Merghani i jego parodia utworu Bedoesa podbija sieć

Merghani i jego parodia utworu Bedoesa podbija sieć

Pojęcie "parodia" samo w sobie w wielu przypadków ma wydźwięk negatywny i często niezbyt dobrze się kojarzy. Sytuacja jednak się odwraca w momencie, gdy ktoś tworzy parodię jakiegokolwiek dzieła nie zamierzając ośmieszyć twórcy pierwowzoru a tylko w celach humorystycznych - tak jest w przypadku nowego klipu Merghaniego. 
Wczoraj na kanale Jakuba pojawił się bowiem materiał będący parodią popularnego klipu Bedoesa "Gang, gang, gang". Sam pierwowzór może w momencie pisania tego artykułu pochwalić się ponad 6 milionami wyświetleń na koncie - został on pozytywnie odebrany przez większość odbiorców.Co jest jednak tak wyjątkowego w parodii wykreowanej przez Merghaniego? Całość była tworzona na specjalnej transmisji na żywo, podczas której obecni byli nie tylko widzowie twórcy, lecz także sam Bedoes pomagający Kubie w wymyślaniu słów do piosenki. Sam nawet zaprosił wszystkich na stream zamieszczając krótki wpis na swoim facebookowym profilu.Wczoraj utwór wraz z teledyskiem trafił prosto na YouTube i od razu zyskał spore zainteresowanie. W przeciągu doby prawie że przegonił pod względem liczby wyświetleń opublikowany ponad dwa miesiące klip "Wiele Liczb". Wynik ten cały czas rośnie i niedługo być może będziemy świadkami osiągnięcia miliona odtworzeń na wymyślonej podczas transmisji na żywo parodii.


Co sądzicie na temat tej parodii? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.