Podsumowanie MeetUp 2016 we Wrocławiu! #muwro

Podsumowanie MeetUp 2016 we Wrocławiu! #muwro

Kilka dni temu we wrocławskiej Hali Stulecia odbyło się wydarzenie, które zapewne zostanie zapisane w pamięci każdej osoby, która miała okazję w nim uczestniczyć. Mowa oczywiście o MeetUp'ie i jego sierpniowej odsłonie. W znanym z poprzednich edycji budynku zgromadziło się około 150 twórców oraz tysiące ludzi, których celem było spotkanie tych, których oglądają na co dzień na ekranach komputerów, tabletów czy telefonów. Taka impreza to niepowtarzalna okazja by zrobić sobie zdjęcie z YouTuberem widzianym do tej pory tylko zza ekranu.


Zanim podsumujemy dla Was tę zamykającą wakacje edycję cofnijmy się do czerwca, kiedy to w gdańskiej Ergo Arenie miał miejsce właśnie poprzedni MeetUp. O niesamowitej energii oraz atmosferze jaka tam panowała informowaliśmy Was w obszernym podsumowaniu, które możecie przeczytać klikając tutaj.


Relacja video z imprezy:
Relacja zdjęciowaMEETUP WROCŁAW 2016 - RELACJA


Wszystko rozpoczęło się w sobotni poranek. Pod drzwi Hali Stulecia przybyło tysiące osób, których głównym celem było spotkanie się z twórcami, których materiały oglądają codziennie w serwisie YouTube. Wszyscy oczekiwali momentu, kiedy to będą mogli przekroczyć próg budynku i wreszcie zacząć się bawić. Spora grupa ludzi wyczekiwała tej chwili przez wiele godzin - mamy nadzieję, że się nie zawiodła!
meetup Tylu Was przyjechało do Wrocławia. Odnajdziecie siebie?

Kiedy już wszyscy zostali wpuszczeni do środka rozpoczęła się oficjalna część wydarzenia. O godzinie 11 na głównej scenie pojawiło się trzech ambasadorów (Multi, reZigiusz oraz JDabrowsky) oraz Honorowy Patron imprezy Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Pan Cezary Przybylski. Powitał on wszystkich zgromadzonych, sponsorów, organizatorów i właśnie głównych twórców, oraz podziękował im za przybycie do Wrocławia. Po krótkich przemówieniach ambasadorów impreza rozkręciła się na dobre.
meetup Powitanie ambasadorów oraz oficjalne rozpoczęcie MeetUP Wrocław 2016!

Gdy na głównej scenie miały miejsce ciekawe panele dyskusyjne bądź koncerty to gromadziły się przed nią prawdziwe tłumy wiernych fanów oraz zaciekawionych osób, które z zainteresowaniem przyglądały się temu, co mają do zaprezentowania ich ulubieni twórcy. Nie często przecież można wysłuchać na żywo tego, co ma do powiedzenia ReZigiusz czy Poszukiwacz, prawda? YouTuberzy zdradzali rzeczy, których nawet nigdy nie słyszeliśmy na ich materiałach.


Śledźcie nasz fanpage oraz stronę internetową na bieżąco. Już wkrótce pojawi się tu cała fotorelacja z MeetUp 2016 Wrocław oraz relacja w formie wideo na naszym kanale YouTube
Tłumy zgromadzone przed główną sceną. Tłumy zgromadzone przed główną sceną.

Nie zabrakło także stoisk, na których każdy kto miał ochotę mógł zakupić gadżet związany ze swoim ulubionym twórcą. Można było zaopatrzyć się w koszulki, bluzy, czapki, naszyjniki oraz w wiele innych ciekawych przedmiotów. Każdy sklep był odpowiednio oznakowany, więc w bardzo szybkim tempie odnaleźć było można coś dla siebie. Ceny były specjalnie przygotowane na tę imprezę, więc kto już zdecydował się na jakiś zakup na pewno nie przepłacił. Ponadto w obrębie hali można było znaleźć także sklep firmy x-kom ze sprzętem marki Roccat, która oferowała wysokiej jakości akcesoria komputerowe dla graczy. Praktycznie cały sprzęt był przeceniony, także jeśli nie zakupiliście danej klawiatury czy myszki na wydarzeniu to taka okazja może się już nie powtórzyć - chyba że na kolejnym MeetUp'ie!
Stoiska z rzeczami YouTuberów prezentowały się naprawdę świetnie! Stoiska z rzeczami YouTuberów prezentowały się naprawdę świetnie!

Jeśli mowa o sprzęcie komputerowym to przenieśmy się na chwilę na scenę gamingową, na której działo się naprawdę wiele. W Gdańsku mecze w grze Counter Strike: Global Offensive rozgrywały drużyny, które przeszły odpowiednie kwalifikacje, natomiast we Wrocławiu w szranki stanęli zawodowcy oraz amatorzy. Drużyna Sferis Pride stanęła przeciwko YouTube Heroes, w której skład weszli - Masterczułek, Matuss, Forlify, Merghani oraz The Adryan HD. Niestety, amatorzy nie podołali profesjonalistom i ich zmagania skończyły się fiaskiem. Walczyli jednak do końca i niektóre akcje z ich strony były naprawdę widowiskowe!
To dzięki x-kom oraz Roccat mogliśmy śledzić te zjawiskowe zmagania! To dzięki x-kom, Sprite oraz Roccat mogliśmy śledzić te zmagania!

Pozostańmy jeszcze na moment w fantastycznym świecie. Jeżeli śledziliście wszystkie informacje o wrocławskim MeetUp'ie to wiecie zapewne, iż miał miejsce konkurs cosplay. Nie zabrakło osób przebranych w postaci filmowe lub te znane z gier. Pojawili się także fani uniwersum Marvela, którzy wcielili się w bohaterów znanych z kultowych komiksów, jak chociażby Deadpoola.
Deadpool pojawił się na naszej ściance! Deadpool pojawił się na naszej ściance!

Ciekawą sprawą był też konkurs zorganizowany przez PlayStation Polska, w którym do wygrania była konsola PS4! Trzeba przyznać, że warto było wziąć w nim udział. Aby wygrać, wystarczyło umieścić na swoim Instagramie lub Facebooku zdjęcie z ulubionym YouTuberem i napisać dlaczego akurat z nim chciałbyś/chciałabyś zagrać na PlayStation Polska oraz oznaczyć: #muwro oraz#PS4meetup. Zwycięskie zdjęcie należy do "Juka Games" i możecie zobaczyć je poniżej:
344bb65fcf4849f1b371207bcd8def58 Juka Games z Masterczułkiem

Pora na powrót do głównej sceny. Miało miejsce na niej wiele paneli Q&A, na których widzowie występującego YouTubera mogli zadawać mu pytania związane z jego twórczością, a on w miarę swoich możliwości na nie odpowiadał. Był to w jakiejś mierze sposób, aby pogłębić relację pomiędzy twórcą a oglądającymi go ludźmi. Niektóre pytania były naprawdę ciekawe i przysporzyły odpowiadającym nie lada problem.
Zadawanie pytań przez widzów pogłębiało relację między nimi a twórcą. Zadawanie pytań przez widzów pogłębiało relację między nimi a twórcą.

Wzmocnienie relacji następowało również podczas wykonywania wspólnych zdjęć. Każdy twórca poświęcił choć chwilę, aby spełnić marzenie swojego widza i w miarę swoich możliwości zrobił sobie z nim zdjęcie, dał autograf a nawet chwilę porozmawiał. Na scenie głównej twórcy wiele razy wspominali, że chcieliby spotkać się z każdym z osobna, lecz jest to po prostu niemożliwe. Jednak jeżeli udało Ci się spotkać ze swoim ulubionym twórcą to daj znać w komentarzu i pochwal się zdjęciem, czekamy!
Zrobienie zdjęcia ze swoim ulubionym twórcą to marzenie nie jednej osoby. Nie dla każdego jednak znajdzie się czas. Zrobienie zdjęcia ze swoim ulubionym twórcą to marzenie nie jednej osoby. Nie dla każdego jednak znajdzie się czas.

Wydarzenie zamykał koncert zespołu Angel Boyz Gang, na którego czele stoi Multi. Zaśpiewali oni swoje czołowe piosenki takie jak "Nie wiem" czy "Stop". Nie zabrakło także niespodzianki z ich strony, gdyż zaprezentowali oni zupełnie nowy utwór oraz jedną piosenkę, którą do tej pory słyszeli tylko nieliczni. Wkrótce odbędą się ich oficjalne premiery. Emocje pod sceną były niesamowite i większość ludzi bawiła się razem z występującymi. Śmiało możemy powiedzieć, że był to do tej pory najlepszy koncert tej ekipy!
Koncert ABG był niesamowitym przeżyciem, które dostarczyło masę naprawdę ciekawych wrażeń. Koncert ABG był niesamowitym przeżyciem, które dostarczyło masę naprawdę ciekawych wrażeń.

Po koncercie przyszedł czas na zakończenie całej imprezy poprzez pewną tajemniczą niespodziankę, której nikt nie był świadomy. Tego jednak dowiecie się z naszej relacji wideo, gdyż widok ten jest naprawdę cudowny! Nam pozostaje podziękować z całego serca uczestnikom całego wydarzenia, którzy postanowili odwiedzić Wrocław i zobaczyć na żywo swoich ulubionych internetowych twórców. Wrażenia towarzyszące robieniu sobie z nimi zdjęć na pewno zostaną zapamiętane na długo i szybko nie wyparują z pamięci.


Warto także podziękować znanemu z Rich Tour oraz poprzednich MeetUp'ów prowadzącemu, czyli Łukaszowi Górskiemu. "Łuki Gie" to osoba, która rozkręcała publiczność w przerwach między występami oraz prowadziła liczne rozmowy z twórcami. Nie możemy zapomnieć oczywiście o organizatorze MeetUp 2016 - agencji GetHero oraz wszystkich partnerach spotkania. Był to: X-kom, Crunchips, Roccat, Coca-Cola, Militaria.pl, Cybersport, Press, TVP.pl, radio Eska, NowyMarketing, wyborcza.pl, wroclaw.pl,  sameQuizy, wydarzysie.pl, TubeNews, PlayStation.VR, ponieważ to dzięki nim sierpniowa impreza była tak rozbudowana i wszyscy mogliśmy się świetnie bawić! Do tego zaszczytnego grona należymy także my - APYnews.pl! Mamy nadzieję, że dzięki naszym poprzednim artykułom o MeetUp'ie, dowiedzieliście się wszystkiego, czego potrzebowaliście by na nie trafić!


Najbliższe dni na pewno będą należały głównie do relacji z tego wydarzenia. Telewizja TVP na swojej stronie internetowej zdążyła już umieścić swoją wideo relację, którą możecie zobaczyć tutaj. A jeśli jesteście fanami Jacka Gadzinowskiego, zapraszamy do obejrzenia jego "Wjazdu" na MeetUp!
Byliście na MeetUp'ie we Wrocławiu? A może odwiedziliście i Gdańsk, i Wrocław? Czy jednak nie udało się Wam odwiedzić żadnego z tych miejsc? Opisujcie w komentarzach swoje przeżycia związane z tym wydarzeniem, czekamy na zdjęcia oraz opinie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.